Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 07.04.2017 22:39:45

Portorož - LTH Castings 81:86 (21:18, 36:32, 63:58)

Košarkarji LTH Castings so v 5. krogu lige Nova KBM za obstanek premagali Portorož s 86:81 (18:21, 32:36, 58:63).

* Dvorana Lucija, gledalcev 70, sodniki: Rener (Koper), Kolar, Pipan (oba Ljubljana).
* Portorož: Škerbec 22 (1:2), Borse 19 (1:2), A. Cvetičanin 10 (4:6), Katonar 3, Radanovič 17 (3:8), L. Cvetičanin 3, Medič 7 (0:1).
* LTH Castings: Grubelič 20 (6:7), Sajevic 15 (2:6), Grum 20 (3:4), Bošnjak 10 (0:1), Jeseničnik 2 (2:2), Mlakar 2, Čučovič 8 (6:8), Stopar 9 (1:2).
* Prosti meti: Portorož 9:19, LTH Castings 20:30.
* Met za tri točke: Portorož 10:27 (Borse 4, Škerbec 3, Medič, Katonar, L. Cvetičanin), LTH Castings 10:20 (Grum 5, Sajevic 3, Grubelič).
* Osebne napake: Portorož 27, LTH Castings 21.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji LTH Castings so prekinili niz šestih porazov, kljub temu pa ostajajo naslednji kandidati, ki bodo po Portorožu zapustili elitno slovensko ligo Nova KBM. Drugoligaši lahko postanejo že v soboto, če bo Tajfun doma premagal Sixt Primorsko.

Portorož se je drugi najslabši ekipi lige Nova KBM odlično upiral, vseeno pa je zabeležil štiriindvajseti zaporedni poraz, kar pomeni, da zmage ne pozna že od začetka novembra lani.

Gostje so do zmage prišli šele v zadnjih treh minutah. Od rezultata 75:76 je Haris Čučović zadel dva prosta meta, odpor domačih pa je zlomil Luka Grum z dvema zaporednima trojkama za 84:76.

Pri domačih so imeli dvomestne številke Tim Škerbec (22 točk, 7 skokov), Sebastjan Borse (19 točk, 5 skokov, 5 podaj), Matija Radanovič (17 točk, 7 skokov, 4 podaj) in Aleks Cvetičanin (10 točk), pri gostih pa Luka Grum (20 točk, 11 skokov), Sandi Grubelič (20 točk), Grega Sajevic (15 točk, 10 podaj) in Boris Bošnjak (10 točk).

Liga Nova KBM za obstanek se bo nadaljevala 15. aprila; Portorož bo gostil Šenčur Gorenjska gradbena družba, LTH Castings - pa bo gostoval pri Sixt Primorski.