Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

1 25.03.2017 21:30:42

Union Olimpija praznih rok iz Rogaške Slatine

Košarkarji Rogaške so v 2. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Union Olimpijo s 75:74 (27:18, 44:31, 57:53).

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 650, sodniki: Nedović (Kranj), Vučković (Maribor), Gajšek (Podčetrtek).
* Rogaška: Ferme 18 (6:8), Johns 4 (2:6), Đuranović 13 (1:2), Fon 6 (0:1), Šantelj 4, Davis 14 (2:2), Grušovnik 2, Čamdžić 3 (1:1), Drobnjak 11 (1:2).
* Union Olimpija: Oliver 12 (3:4), Bubnić 2 (2:2), Mulalić 4, Pelko 4, Milošević 2, Janković 26 (2:4), Jefferson 16 (2:2), Hrovat 8.
* Prosti meti: Rogaška 13:22, Union Olimpija 9:12.
* Met za tri točke: Rogaška 4:18 (Ferme 2, Davis 2), Union Olimpija 3:21 (Jefferson 2, Oliver).
* Osebne napake: Rogaška 18, Union Olimpija 24.
* Pet osebnih: /.

Rogaška je s košem 40-letnega Dragiše Drobnjaka v zadnji sekundi tekme končala zmagoviti niz Uniona Olimpije, ki je v ligi Nova KBM nazadnje izgubila konec decembra, torej pred več kot tremi meseci. Slatinčani so tako prišli do druge zmage v ligi za prvaka in so ob Krki edini neporaženi, Ljubljančani pa se tudi z drugega gostovanja v Rogaški Slatini v tej sezoni vračajo praznih rok.

Po suvereni zmagi v prvem krogu v Laškem so varovanci trenerja Damjana Novakovića tudi tokrat vodili večji del srečanja. V prvem polčasu z največ 14 točkami naskoka, v drugem pa s 50:35.

Zeleno-beli iz Ljubljane so se vrnili v igro pred zadnjimi desetimi minutami (57:53). Vodstvo so prevzeli z delnim izidom 10:1 (65:69), odločitev o zmagovalcu pa je padla tik ob izteku. Najboljši posameznik tekme Nikola Janković (26 točk, met iz igre 12:15, 10 skokov) je osem sekund pred koncem povedel goste v vodstvo, v zadnjem napadu oziroma sekundo in pol pred koncem pa je Dragiša Drobnjak (11 točk, 6 skokov) izpod koša zadel ob osebni napaki Brandona Jeffersona (16 točk).

Pri zmagovalcih je največ točk dosegel Tadej Ferme (18, 14 v prvem polčasu), 14 jih je prispeval Darwin Davis, 13 Dragan Đuranović (7 skokov), Taylor Johns pa se je izkazal z enajstimi podajami.

Rogaška bo naslednjo tekmo igrala 29. marca na Polzeli, Ljubljančani pa bodo isti dan gostili aktualne državne prvake iz Domžal.

Značke: košarka, sta