skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 25.03.2017 21:27:59

Helios Suns - Zlatorog 60:67 (18:14, 34:35, 38:51)

Košarkarji Zlatoroga so v 2. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns s 67:60 (14:18, 35:34, 51:38).

* Športna dvorana, gledalcev 500, sodniki: Zupančič, Grbić, Kolar (vsi Ljubljana).
* Helios Suns: Močnik 5 (3:3), Oman 1 (1:2), Bratec 4, Segarić 1 (1:2), Vesel 2, Gorjanc 9 (1:2), Atanacković 10 (3:4), Bolčina 8 (4:6), Vončina 20 (2:2).
* Zlatorog: Tratnik 17 (7:9), Krušič 2 (0:2), Rizvić 10 (4:4), Barič 14 (3:3), Miljković 9 (1:2), Špan 15 (6:6).
* Prosti meti: Helios Suns 15:21, Zlatorog 21:26.
* Met za tri točke: Helios Suns 5:15 (Vončina 4, Atanacković), Zlatorog 2:18 (Barič, Špan).
* Osebne napake: Helios Suns 23, Zlatorog 18.
* Pet osebnih: /.

Zlatorog je dosegel prvo zmago v ligi za prvaka Nova KBM. V Domžalah je zahvaljujoč odlični igri v tretji četrtini naredil ključno razliko in slavil s 67:60.

Laščani so zmagali kljub še eni slabi predstavi izza črte, ki označuje met za tri točke. Njihove trojke na zadnjih treh tekmah so katastrofalne - skupno 6:58. Vseeno je bilo to dovolj za dve točki, saj je imel tudi Helios svoje črne minute. Od vodstva 38:35 več kot sedem minut ni dosegel koša in se pred zadnjimi desetimi minutami znašel v zaostanku 38:51.

V sklepni četrtini so se Domžalčani sicer približali na 53:57, toda nato so znova padli v nekajminutni post, ki ga je Zlatorog izkoristil in odločil zmagovalca.

Pri gostih je nastopilo le osem igralcev, šest se jih je vpisalo med strelce, dvomestno številke pa so imeli Igor Tratnik (17 točk, 9 skokov), Jan Špan (15 točk), Nejc Barič (14 točk), Ramo Rizvić (10 točk) ter Miloš Miljković (10 skokov, 9 točk). Pri domačih je strelsko izstopal Luka Vončina (20 točk, trojke 4:5), pod obročema Tomaž Bolčina (10 skokov, 8 skokov), v organizaciji igre pa Jure Močnik (10 podaj).

V tretjem krogu (29. 3.) bo Helios Suns gostoval v Stožicah, Zlatorog pa bo v Treh lilijah gostil zasedbo Krke.

Značke: košarka, sta