Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 22.03.2017 20:55:23

Krka v gosteh premagala Helios

Košarkarji Krke so v 1. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns s 76:59 (17:13, 39:33, 59:44).

* Športna dvorana, gledalcev 500, sodniki: Nedović (Kranj), Španič (Postojna), Rener (Koper).
* Helios Suns: Močnik 9 (6:8), Segarić 14, Vesel 3, Gorjanc 6 (4:4), Klavžar 1 (1:2), Atanacković 8, Bolčina 11, Vončina 7 (3:4).
* Krka: Rebec 5 (1:2), Curry 14 (1:1), Kastrati 10 (2:3), Rojc 5 (0:2), Kužnik 2 (2:2), Dimec 3 (1:4), Čebular 5, Ritlop 7, Elliott 14 (2:3), Luković 11 (4:4).
* Prosti meti: Helios Suns 15:22, Krka 13:21.
* Met za tri točke: Helios Suns 6:25 (Segarić 2, Atanacković 2, Močnik, Bolčina), Krka 7:25 (Curry 3, Rojc, Čebular, Luković, Ritlop).
* Osebne napake: Helios Suns 23, Krka 28.
* Pet osebnih: Gorjanc (38.).

Prvouvrščeno moštvo rednega dela iz Novega mesta je zanesljivo prišlo do uvodne zmage v ligi Nova KBM za prvaka. Na gostovanju v Domžalah je premagalo branilca naslova, Helios Suns, ki se je med šest najboljših ekip prebil šele v zadnjem krogu rednega dela in ki bo v nadaljevanju tekmovanja nastopal brez enega ključnih igralcev in člana začetne peterke, Čeha Tomaša Kyzlinka, ki bo kariero nadaljeval v Franciji.

Krka je imela z izjemo nekaj minut druge četrtine tekmo vseskozi pod nadzorom. Odprla jo je s 14:0, nato sicer zaostala 19:21, a do konca prvega dela znova prevzela pobudo in odšla na odmor s prednostjo šestih točk. Odločilni korak k zmagi so gostje naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 20:11, dokončno pa so dve točki potrdili v zadnjih desetih minutah.

Krka je dobila vse štiri četrtine in uveljavila širši nabor igralcev. Med strelce se jih je vpisalo deset, od tega so imeli štirje dvomestno številko. Štirinajst točk sta pri gostih dosegla Dominique Elliott (8 skokov) ter Ronald Curry (trojke 3:7), pri domačih pa Juraj Segarić.

V drugem krogu 25. marca bodo Domžalčani gostili Zlatorog, Krka pa Hopse s Polzele.

Značke: košarka, sta