Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 15.03.2017 23:04:58

Olimpija v končnico z zmago

Košarkarji Uniona Olimpije so v zadnjem, 22. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško s 83:72 (25:11, 36:46, 61:62).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 250, sodniki: Nedović (Kranj), Rener (Koper), Gajšek (Podčetrtek).
* Union Olimpija: Barbarič 3 (1:2), Oliver 25 (3:5), Mulalić 13, Pelko 4 (2:2), Milošević (0:2), Janković 22 (5:8), Jefferson 5, Hrovat 11 (7:8).
* Rogaška: Ferme 8 (3:4), Johns 14 (4:6), Đuranović 16, Fon 2, Šantelj 2, Davis 18 (4:4), Drobnjak 12.
* Prosti meti: Union Olimpija 18:27, Rogaška 11:14.
* Met za tri točke: Union Olimpija 7:17 (Mulalić 3, Oliver 2, Janković, Jefferson), Rogaška 5:28 (Drobnjak 2, Davis 2, Ferme).
* Osebne napake: Union Olimpija 20, Rogaška 19.

* Pet osebnih: /.

Union Olimpija je redni del lige Nova KBM končali z izkupičkom 18-4, enakim kot Krka, ki pa je prvo mesto osvojila zavoljo boljšega medsebojnega izkupička. Ljubljančani bodo tekmovanje v ligi za prvaka nadaljevali 22. marca doma proti Hopsom, Rogaška, ki se je v ligo za prvaka uvrstila s prednostjo proti Sixt Primorski, pa bo gostovala pri Zlatorogu.

Ljubljančani so deseto zaporedno zmago v ligi Nova KBM dosegli rutinirano, z dobro igro v zadnji četrtini. Pred tem so gostje drugih deset minut dobili s 35:11.

Devin Oliver je postal MVP zadnjega kroga s 25 točkami (met iz igre 10:15), 8 skoki in 5 podajami ter statističnim indeksom 30. Dvaindvajset točk je dosegel Nikola Janković, pri gostih pa je Darwin Davis zabeležil 18 točk, Dragan Đuranović pa 16.

Značke: košarka, sta