Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 14.03.2017 22:03:01

Visoka zmaga Krke v Šenčurju

Košarkarji Krke so v zadnjem, 22. krogu lige Nova KBM premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo s 86:62 (18:20, 40:37, 70:57).

* Dvorana Šenčur, gledalcev 150, sodniki: Zupančič, Pipan (oba Ljubljana), Mauer (Postojna).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Jeršin 1 (1:2), Martinčič 13 (1:2), Pajić 13 (1:2), Pavić 8, Hadžifejzović 9 (2:2), Tovilović 7 (2:2), Varagič 11.
* Krka: Rebec 6, Curry 5, Kastrati 8 (0:1), Rojc 8, Kužnik 19, Jukić 11, Dimec 7 (1:1), Čebular 2, Ritlop 7, Bunić 2, Elliott 5 (3:4), Luković 6.
* Prosti meti: Šenčur Ggd 9:14, Krka 4:6.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 9:28 (Varagič 3, Pajić 2, Martinčič 2, Tovilović, Hadžifejzović), Krka 18:40 (Kužnik 5, Jukić 3, Rojc 2, Rebec 2, Kastrati 2, Luković 2, Ritlop, Curry).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 16, Krka 21.
* Pet osebnih: /.

Tekma med Šenčurjem in Krko ni imela pravega tekmovalnega naboja, saj je bilo že nekaj časa jasno, da se ekipi v nadaljevanju sezone ne bosta več srečali. Novomeščani jo bodo nadaljevali v ligi za prvaka, kjer bodo vse ekipe startale od začetka, Gorenjci pa v skupini za obstanek. Tam jih čaka ogorčen boj za eno od prvih treh mest, ki prinašajo obstanek. S prvega mesta bo začela Sixt Primorska, ki bo s seboj prenesla osem, če zmaga v sredo celo devet zmag. S po šestimi zmagami bosta sledila Tajfun in Šenčur, Terme Olimia jih imajo zaenkrat pet in v sredo še obračun s Koprčani, na repu s tremi zmagami oziroma eno pa sta LTH Castings in Portorož.

Krka je z osemnajsto zmago že osvojila prvo mesto po rednem delu, kar pomeni, da jo v prvem krogu v ligi za prvaka 22. marca čaka gostovanje v Rogaški Slatini ali Domžalah, Šenčurjani pa so lahko deveti ali deseti (če v sredo zmaga Podčetrtek) in se bodo za začetek srečali s Tajfunom ali Portorožem.

Varovanci trenerja Simona Petrova so vprašanje zmagovalca rešili v drugem polčasu, ko so uveljavili širši nabor igralcev in kakovost. Drugih dvajset minut so dobili s 56:25, prvi strelec Krke, pri kateri se je vseh dvanajst igralcev vpisalo med strelce, pa je bil Klemen Kužnik, ki je v 20 minutah na parketu dosegel 19 točk (trojke 5:9).

Krka je zadela osemnajst trojk, kar je izenačenje drugega najboljšega dosežka v zadnjih devetih letih oziroma, odkar Košarkarska zveza Slovenije podrobno zbira statistiko prve lige. Rekorder ostaja Helios, ki je 2008 na tekmi prav proti Krki zadel 21 trojk.

Značke: košarka, krka, šenčur