pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 10.03.2017 21:02:16

Sonca so zašla

Košarkarji Hopsov Polzele so v 21. krogu lige Nova KBM premagali Helios Suns s 87:70 (29:14, 47:37, 69:46).

Polzela - Helios Suns 87:70 (29:14, 47:37, 69:46)

Polzela - Dvorana na Polzeli, sodniki: Petek (Maribor), Zupančič (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek).
Hopsi Polzela: Čup 17 (4:4), Hodžić 15 (2:2), Kosič 5 (2:2), Hurt 4 (2:2), Čebašek 14 (2:4), Držić 12 (1:3), Jakhel Kolarev 9 (1:1), Rogelja 5, Godler 6.
Helios Suns: Močnik 10 (3:4), Bratec 2, Remekun 10, Atanacković 9 (2:2), Vončina 8, Kyzlink 13 (2:4), Vesel 4, Klavžar 3, Bolčina 11 (3:7).
Prosti meti: Hopsi Polzela 14:18, Helios Suns 10:17.
Met za tri točke: Hopsi Polzela 9:21 (Hodžić 3, Čebašek 2, Čup, kosič, Držić, Rogelja), Helios Suns 6:26 (Vončina 2, močnik, Atanacković, Kyzlink, Klavžar).
Osebne napake: Hopsi Polzela 22, Helios Suns 17.
Pet osebnih: Godler (35.)

Hopsi so imeli pred današnjim dvobojem že zagotovljeno mesto v ligi za prvaka, Helios Suns pa so imeli dve priložnosti za uvrstitev vanjo. Po današnji zapravljeni jim ostane še zadnji krog 14. marca, ko bodo Domžalčani gostili zadnjeuvrščeni Portorož.

Na Polzeli je bilo hitro jasno, v katero smer bo šla tekma. Domači so začeli odločno, po izenačenem začetku so gostom, ki so v nekaj minutah prve četrtine zmogli le še tri točke, ušli na 29:14. V drugi četrtini so Domžalčani za spoznanje ublažili zaostanek, vseeno pa so ob polčasu zaostajali preveč, da bi imeli realne možnosti za preobrat.

Tega ni bilo, ker so domači nadaljevali na način z začetka tekme. V tretji četrtini so prednost spet povečali, vodili tudi že za več kot 20 točk, nato pa so dvoboj le še mirno pripeljali do konca.

Hopsi so imeli štiri razpoložene igralce z več kot desetimi točkami, Dejan Čup je kot najboljši strelec tekme končal pri 17, dve manj je prispeval Alen Hodžić, Jakobu Čebašku pa je ob 14 točkah le en skok zmanjkal do dvojnega dvojčka.

Pri poraženih Domžalčanih je bil s 13 točkami najbolj razpoložen Tomaš Kyzlink.

V zadnjem krogu bodo Hopsi 14. marca gostovali v Laškem, Domžalčani pa bodo isti dan gostili Portorož.

Značke: košarka, sta