Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 04.03.2017 21:56:16

Celjanke zmagale v Konjicah

Košarkarice Athleta Celja so v 1. krogu lige za prvaka 1. SKL v gosteh premagale Konjice z 79:47 (23:10, 46:25, 61:31).

Državne prvakinje so na gostovanju v Slovenskih Konjicah brez večjih težav prišle do prve zmage v drugem delu (skupno desete), Konjice pa ostajajo pri treh uspehih. Prednost Celjank je že po prvi četrtini znašala trinajst točk, nato pa je iz minute v minuto rasla. V zadnji četrtini so gostje vodile že s 40 točkami prednosti, do konca pa je uspelo Konjičankam razliko znižati na -32.

Najboljša strelka v dresu Konjic, pri katerih je vsaka košarkarica igrala vsaj devet minut, je bila Ajša Zdovc (13 točk), pri Celjankah pa so se med strelke vpisale prav vse košarkarice, ki so stopile na parket. Najbolj učinkovita je bila Iva Slonjšak, ki je dosegla 13 točk.

Na prvem srečanju lige za razvrstitev pa je do zmage prišla ekipa Grosupljega, ki je z 72:51 zmagala v Domžalah in vpisala četrti par točk. Domača ekipa je vodila zgolj v uvodnih dveh minutah srečanja, nato pa so Dolenjke prevzele pobudo. Odločilno prednost so si varovanke Slavka Duščaka priigrale v tretji četrtini, ki so jo dobile z 10 točkami razlike. Pri domačih je največ točk dosegla Mitrićeva (15), pri gostjah pa Teja Goršič (23 + 11 skokov).

V naslednjem krogu bodo Konjičanke gostile Ilirijo, Athlete Celje pa pričakuje Maribor. V ligi za razvrstitev bo na sporedu srečanje med Ježico in ekipo Grosupljega.

Značke: košarka, dp, ženske