Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 24.02.2017 21:36:29

Tudi Hopsi v ligi za prvaka

vszi
Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia s 85:80, na drugi tekmi pa so Hopsi iz Polzele za dve točki odpravili Tajfun (77:75).

Košarkarji Uniona Olimpije so dosegli petnajsto zmago v ligi Nova KBM, sedmo v nizu v tem tekmovanju, hkrati pa šesto v enajstih dneh. V tem času so postali pokalni prvaki Slovenije in rešili vprašanje eksistence v ligi Aba.

Ljubljančani in Podčetrtani se v tej sezoni ne bodo več srečali; zeleno-beli bodo tekmovanje v ligi Nova KBM nadaljevali v skupini za prvaka, varovanci Andreja Žaklja pa se bodo borili za obstanek v elitni druščini.

Do zmage so favorizirani gostje prišli veliko težje od pričakovanj. Gostitelji so vodili večji del srečanja, Ljubljančani pa so se v ospredje prebili šele v zaključku, ko je prišla do izraza njihova kakovost in razpoloženost ključnih igralcev.

To sta tokrat bila Brandon Jefferson, ki je dosegel 20 točk, ter Jure Pelko, ki je 17 točk zbral ob stoodstotnem metu za tri točke (5:5). Svoje sta dodala še Dean Oliver z 11 točkami in 12 skoki ter Nikola Janković (17 točk). Pri domačih je izstopal Ashton Temple Gibbs, prvi tujec v zgodovini kluba, ki je moštvo okrepil pred nekaj dnevi (23 točk), po 11 pa so jih zbrali Jure Štruc, Anže Cerkovnik (9 skokov) in Nejc Strnad.

Union Olimpija je tekmo 20. kroga odigrala že sredi januarja, vseeno pa bo v prihajajočem tednu nastopila v ligi Nova KBM - 1. marca bo gostovala pri Tajfunu v zaostali tekmi 18. kroga, ekipa iz Podčetrtka pa bo 6. marca zaigrala v Šentjurju.

Terme Olimia - Union Olimpija 80:85 (23:31, 47:42, 67:62)
* Športna dvorana Podčetrtek, gledalcev 300, sodniki: Zupančič, Kolar (oba Ljubljana), Česen (Kranj).
* Terme Olimia: Strnad 11, Gibbs 23 (8:8), Pešič 5 (1:2), Julević 5, Buda 8 (2:3), Štruc 11 (3:3), Cerkovnik 11 (1:1), Žvan 6.
* Union Olimpija: Barbarič 6, Oliver 11 (3:4), Bubnić 8 (2:2), Pelko 17 (2:2), Janković 17 (3:6), Jefferson 20 (3:4), Hrovat 6 (4:4).
* Prosti meti: Terme Olimia 15:17, Union Olimpija 17:22.
* Met za tri točke: Terme Olimia 7:25 (Gibbs 3, Štruc 2, Julević, Strnad), Union Olimpija 10:22 (Jefferson 5, Pelko 5).
* Osebne napake: Terme Olimia 24, Union Olimpija 20.
* Pet osebnih: Buda (27.).

Hopsi s Polzele so četrta ekipa z vozovnici za ligo Nova KBM za prvaka. Z zmago proti Tajfunu so se pridružili Krki, Zlatorogu in Unionu Olimpiji, za preostali dve mesti pa se bodo v preostalih treh krogih udarili Rogaška, Sixt Primorska ter Helios Suns. Med slednjimi imajo najmanj možnosti Domžalčani, medtem ko lahko Rogaška do potrditve pride že ta konec tedna.

Tajfun bo v nadaljevanju sezone nastopal v skupini za obstanek, ki bo letos še posebej napeta, saj bodo zaradi krčenja elitne lige na deset moštev v drugo ligo izpadle tri ekipe.

Gostje iz Šentjurja so imeli v 19. minuti 18 točk prednosti (47:29), sredi tretje četrtine so vodili s 60:50, sredi zadnje pa 70:62. Vseeno niso prišli do zmage, saj so gostitelji v zadnjih minutah stisnili v obrambi ter z borbeno igro prišli do preobrata. V 37. minuti so izenačili na 70:70, povedli s 74:71, ključna pa je bila prestrežena žoga Alena Hodžića v zadnjih sekundah, ko bi lahko gostje izsilili podaljšek ali celo zmago.

Šentjurčani bodo prihodnji teden odigrali dve tekmi - 1. marca zaostalo srečanja z Unionom Olimpijo ter 6. marca s Termami Olimia, Polzeljani bodo znova stopili na parket 3. marca v gosteh pri Portorožu.

Hopsi Polzela - Tajfun 77:75 (16:27, 38:49, 57:62)
* Dvorana na Polzeli, gledalcev 400, sodniki: Špendl (Maribor), Mlakar (Škofja Loka), Smrekar (Nova Gorica).
* Hopsi Polzela: Držić 2, Bukovič 2, Ćup 21 (2:3), Hodžić 10 (1:2), Kosič 12 (4:4), Hurt 11 (2:2), Čebašek 19 (1:4).
* Tajfun: Grant 17 (1:1), Maček 11 (2:4), Sebič 2, Jereb 2 (2:2), Fifolt 1 (1:4), Spicer 13 (1:4), Vujasinović 16 (6:8), Miković 11, Banić 2.
* Prosti meti: Hopsi Polzela 10:15, Tajfun 13:23.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 9:25 (Čebašek 4, Kosič 2, Hurt, Ćup, Hodžić), Tajfun 10:26 (Grant 4, Maček 3, Vujasinović 2, Maček).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 23, Tajfun 21.