kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 18.02.2017 22:36:34

Krka s trojkami do preobrata in pokalnega finala

Košarkarji Krke so drugi finalisti pokala Spar v sezoni 2016/17. V drugi polfinalni tekmi zaključnega turnirja v Domžalah so Novomeščani premagali Hopse Polzelo s 77:65 (18:19, 36:42, 50:56). Njihov tekmec v nedeljskem finalu bo ljubljanska Union Olimpija.

V drugem polfinalu pokalnega tekmovanja sta se pomerili zasedbi Hopsov Polzele in Krke. Novomeščani so na zaključni turnir prišli kot branilci naslova, osvojili so zadnje tri. Polzelska ekipa se je do Domžal prebila prek četrtfinala z drugoligašem Konjicami, ki so jih na prvi tekmi presenetile in zmagale, šele na drugi so v drugem polčasu Hopsi potrdili status favoritov. Novomeščani so za "final four" izločili Sixt Primorsko, zmagali so na obeh tekmah, skupno pa le za šest točk.

Trener Hopsov Boštjan Kuhar je napovedal borbeno tekmo s starimi znanci, ekipi sta zadnjo tekmo odigrali pred enim tednom, vlogo favorita pa je prepustil tekmecem.

Trener Krke Dejan Mihevc pa je, glede na podatek, da so se na zaključni turnir uvrstile ekipe, ki so na vrhu tudi v državnem prvenstvu, napovedal izenačen in zanimiv zaključni turnir.

V skladu z napovedmi je minil večji del prvega polčasa. Nobena ekipa si ni priigrala večje prednosti oziroma nobena ni mogla pobegniti tekmecu. Šele nekaj minut pred odmorom so si Hopsi priigrali šest točk naskoka, toliko so v prvi četrtini največ vodili tudi krkaši.

A minimalna prednost je obetala še zanimivo nadaljevanje; Hopsi pa so nato z začetnim delnim izidom 6:1 prvi v tem dvoboju prišli do dvoštevilčne prednosti pri 50:37 po trojki Jakoba Čebaška.

Pozneje se je polzelski ekipi nekoliko ustavilo, zgrešeni meti in izgubljene žoge so tekmece spet vrnili v igro. A preobrata še ni bilo, se je pa prednost Hopsov prepolovila, tako da so bili pred zadnjimi desetimi minutami spet pri + 6.

Prednost pa nazadnje ni bila dovolj. Krka je stopnjevala igro, z agresivnim pristopom pod obročema onemogočala tekmece, potem pa začela še zadevati. Predvsem trojke, ki so ji prej manjkale, v samo dveh minutah pa je nato novomeška zasedba v režiji Ronalda Leeja Curryja (tri trojke) in Matica Rebca (dve) prišla od zaostanka 63:65 do končne zmage 77:65.

Najboljša pri zmagovalni ekipi sta bila prav režiserja zmage Curry s 26 in Rebec s 13 točkami, pri poražencih pa sta jih po 14 zbrala Ivan Držič in Jakob Čebašek.

Možnosti za pokalno zmago v tej sezoni imajo le še Novomeščani. Hopsi so slavili enkrat, leta 1996, Krka pa trikrat v zadnjih treh letih 2014, 2015, 2016.

Hopsi Polzela - Krka 65:77 (19:18, 42:36, 56:50)
* Dvorana ŠD Domžale, gledalcev 500, sodniki: Nedović (Kranj), Vučković (Maribor), Grbić (Ljubljana).
* Hopsi Polzela: Držić 14 (4:4), Čup 4 (2:3), Godler 6 (1:2), Hodžić 13 (2:4), Kosič 6 (2:2), Hurt 8, Čebašek 14 (2:4).
* Krka: Rebec 13 (2:6), Curry 26, Kastrati 12 (1:2), Rojc 1 (1:2), Dimec 9 (1:2), Čebular 5 (3:5), Bunić 3 (1:2), Luković 8 (2:5).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 13:19, Krka 11:24.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 6:25 (Držić 2, Čebašek 2, Godler, Hodžić), Krka 12:37 (Curry 6, Rebec 3, Kastrati 3).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 24, Krka 23.