Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 09.12.2016 22:30:19

Primorska podarila zmago zmajem

Košarkarji Uniona Olimpije so v tekmi 10. kroga lige Nova KBM premagali Sixt Primorsko s 75:71.

Košarkarji Uniona Olimpije so v razburljivi in tesni tekmi premagali primorske tekmece, pa čeprav so bili še minuto pred koncem v skorajda izgubljenem položaju. Ljubljančani, ki so tokrat kot gostitelji igrali v dvorani na Ježici, so po sredini napeti končnici v zadnjem evropskem nastopu, ko so klonili proti Valencii, danes krivuljo v odločilnih trenutkih obrnili navzgor.

A zeleno-beli so bili večji del dvoboja v zaostanku. Gostje so začeli poletno, vodili že v prvi četrtini in jo tudi dobili, pa tudi v drugi so si po zaslugi razpoloženih Nikole Gajića in Troya Franklina priigrali prednost, pa jo nato spustili iz rok in domačim dovolili, da so s trojko Mirka Mulalića v zadnji sekundi prišli le na -1.

Podoben je bil nato razplet tekme. Olimpija je vmes tudi že vodila, pa spet zanihala in zaostajala. Ko je bilo na semaforju dobro minuto pred koncem 67:71 in je Brandon Jefferson zgrešil trojko, so bili gostje zelo blizu zmagi. Nato pa začeli delati napake; po izgubljeni žogi Gajića in osebni napaki je Jefferson zadel oba prosta meta, pol minute pred koncem pa Mulalič še trojko in nenadoma so domači vodili.

Gostje so zapravili še en napad, Duda Sanadze je zgrešil trojko, Hrovat in Jefferson pa sta bila dovolj zbrana, da sta s prostimi meti priigrala in prigarala zmago domači zasedbi. Pri zeleno-belih sta bila s po 15 točkami najboljša Mulalić in Jefferson, 14 jih je dodal Gregor Hrovat, pri poražencih pa je Sanadze dosegel 17 točk, Gajić pa 14.

Union Olimpija - Sixt Primorska 75:71
(13:19, 38:39, 59:56)
* Ljubljana - Dvorana Ježica, gledalcev 300, sodniki: Vučković (Maribor), Zupančič (Ljubljana), Škrbec (Kranj).
* Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver 6 (2:4), Bubnić 2 (2:4), Mulalić 15, Mesiček 9 (3:3), Pelko 5, Janković 7 (3:6), Jefferson 15 (6:7), Hrovat 14 (5:5).
* Sixt Primorska: Radulović 4, Sanadze 17 (4:4), Zadnik 3, Kosi 2, Zupan 12 (2:2), Franklin 13, Morina 6, Gajić 14 (2:3).
* Prosti meti: Union Olimpija 21:29, Sixt Primorska 8:9.
* Met za tri točke: Union Olimpija 8:22 (Mulalić 3, Jefferson 3, Pelko, Hrovat), Sixt Primorska 9:29 (Franklin 3, Gajić 2, Zupan 2, Sanadze, Zadnik).
* Osebne napake: Union Olimpija 18, Sixt Primorska 28.
* Pet osebnih: Kosi (30.), Radulović (38.).