femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 07.12.2016 23:39:19

Zlatorog boljši od Krke

Košarkarji Zlatoroga so v 10. krogu lige Nova KBM premagali Krko s 94:79 (20:13, 40:46, 69:58).

Zlatorog ostaja gospodar lige Nova KBM. V derbiju desetega kroga je zabeležil deveto zmago oziroma osmo v nizu. Edini poraz so Laščani doživeli v drugem krogu 15. oktobra v Domžalah.

V prejšnjem krogu, prav tako derbiju z Rogaško, je Zlatorog vprašanje zmagovalca rešil z delnim izidom 20:0, tokrat pa je Krko v tretjem delu igre nadigral s 16:0. Gostitelji so bili smrtonosni z meti za tri točke, saj so zadeli kar 16 trojk ali polovico vseh poskusov, v svojih vrstah pa so imeli cel kup razpoloženih posameznikov. Jan Špan (24 točk, 7 podaj, 5 skokov) in Nejc Barič (21 točk, 4 skoke, 4 podaje) sta skupaj zadela 12 trojk, Ramo Rizvić je prispeval 18 točk, 15 Igor Tratnik, Miloš Miljković pa je tekmo končal z dvojnim dvojčkom (10 točk, 10 skokov).

Krka je blestela v drugih desetih minutah, ki jih je dobila s 33:20. Neustavljiv je bil Matic Rebec, ki je v tem delu igre dosegel kar 19 točk in pripeljal Novomeščane do prednosti 41:31.

A prišla je tretja četrtina in po njen je bil zmagovalec praktično odločen. Zlatorog je z nizom trojk in dobro obrambo prišel od zaostanka 47:51 do prednosti 63:51. Krka je bila v izgubljenem položaju in se je praktično že sprijaznila s tretjim porazom v ligi Nova KBM, Zlatorog pa ni imel milosti in jo je na koncu dotolkel s 94:79.

V enajstem krogu bo Zlatorog gostoval na Polzeli (16. 12.), Krka pa se bo doma pomerila s Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo (14. 12.).

Zlatorog - Krka 94:79 (20:13, 40:46, 69:58)
* Dvorana Tri lilije, gledalcev 500, sodniki: D. Javor, Grbić (oba Ljubljana), Petek (Maribor).
* Zlatorog: Tratnik 15 (0:2), Rizvić 18 (3:6), Barič 21 (1:1), Durnik 6, Miljković 10 (4:4), Špan 24.
* Krka: Rebec 26 (6:7), Curry 9 (2:2), Kastrati 19 (4:7), Rojc 5 (2:2), Kužnik 2 (2:2), Škedelj 3, Dimec 10 (0:2), Čebular 2, Ritlop 3.
* Prosti meti: Zlatorog 8:13, Krka 16:22.
* Met za tri točke: Zlatorog 16:32 (Špan 6, Barič 6, Rizvić 3, Tratnik), Krka 9:24 (Rebec 4, Curry, Kastrati, Rojc, Škedelj, Ritlop).
* Osebne napake: Zlatorog 26, Krka 19.
* Pet osebnih: Durnik (35.), Curry (39.).

Značke: zlatorog, krka