Skrito v raju: Igralec na odru gol kot glista

0 26.11.2016 21:43:19

Rogaška slavila v Domžalah

vszi
Košarkarji Helios Suns so še eno tekmo odigrali pod pričakovanji.

Rogaška je v Domžalah zmagala s 83:67 in zabeležila drugo zaporedno zmago, izkupiček 5:3 pa jo uvršča med kandidate za zgornji del razpredelnice. Domžalčani so vknjižili tretji poraz v zadnjih štirih prvenstvenih tekmah.

Podatek, da je Helios Suns vodil le enkrat v 40 minutah, in še to na začetku tekme, zgovorno priča o dobri igri izbrancev Damjana Novakovića. Ti so v prvem polčasu zadeli osem trojk iz 15 poskusov, že tedaj pa je blestel Tadej Ferme, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 17 točk (trojke 4:7).

Petindvajsetletni branilec Rogaške je bil tudi v nadaljevanju prvo ime tekme. Na koncu je dosegel 32 točk ter zadel devet trojk iz 15 poskusov. To je drugi najboljši točkovni dosežek v sezoni (Duda Sanadze je v začetku novembra dosegel 33 točk) in tretji najvišji indeks (31).

Od tako razpoloženem Fermetu - Davis Darwin je dodal 16 točk - so bili Domžalčani vseskozi v podrejenem položaju in niti za trenutek niso ogrozili zmage gostov.

Helios Suns bo tekmo devetega kroga, gostovanje v Novem mestu, odigral šele konec decembra, Rogaška pa bo naslednjo soboto gostili vodilni Zlatorog.

Helios Suns - Rogaška 67:83 (15:20, 35:40, 49:56)
* Športna dvorana, gledalcev 400, sodniki: Zupančič, Grbić (oba Ljubljana), Španič (Postojna).
* Helios Suns: Močnik 10 (3:4), Kyzlink 12 (1:2), Curry 14 (1:1), Vesel 4, Remekun 9 (1:2), Atanacković 10 (1:1), Casey 7 (1:1), Bolčina 1 (1:2).
* Rogaška: Ferme 32 (1:1), Johns 9 (3:4), Đuranović 8, Fon 4 (0:2), Šantelj 2, Darwin 16, Drobnjak 12.
* Prosti meti: Helios Suns 9:13, Rogaška 4:7.
* Met za tri točke: Helios Suns 4:15 (Atanacković, Močnik, Kyzlink, Curry), Rogaška 15:29 (Ferme 9, Darwin 4, Drobnjak 2).
* Osebne napake: Helios Suns 19, Rogaška 19.
* Pet osebnih: Šantelj (35.).