Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Diverzantska akcija: Viole v Ljubljani napadle ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

0 28.03.2015 21:15:56

Triglavankam drugo mesto po rednem delu

Grega Wernig
V 1. ženski SKL so košarkarice končale ligaški del tekmovanja.

Potem ko so bile vse polfinalistke ter ekipi, ki bosta osvojili prvo in četrto mesto pred končnico, znane že pred časom, je bilo do zadnjega kroga odprto vprašanje, ali bo z drugega mesta odšel kranjski Triglav ali grosupeljski Grosbasket.

Drugo mesto in s tem prednost domačega parketa v polfinalu si je priborila kranjska ekipa. Kranjčanke so si to praktično zagotovile že v predzadnjem krogu, ko so na medsebojni tekmi na Dolenjskem slavile s 64:59.

Za potrditev drugega mesta bi Gorenjke v primeru sobotne zmage Grosbasketa morale premagati Mariborčanke, kar so tudi storile (68:38), a so jim uslugo že prej naredile velike tekmice zadnjih sezon košarkarice Athleta Celja, ki so bile od grosupeljske vrste boljše z 91:51, potem ko so drugi polčas dobile kar z 59:23.

Desetkratne državne prvakinje, ki bodo letos skušale seči še po 11. naslovu in se s tem same povzpeti na vrh najuspešnejših ženskih kolektivov (deset naslovov ima v svojih vitrinah tudi Ježica) tako ligaški del končujejo brez poraza (20:0).

Polfinalni niz 1. SKL za ženske se bo s tekmama v Celju in Kranju začel v sredo, 1. aprila. Para sta Athlete Celje - Maribor in Triglav - Grosbasket. Druga tekma v Mariboru bo na sporedu v petek, v Grosupljem pa dan pozneje, medtem ko bosta morebitni tretji tekmi v torek, 7. aprila. Ekipe igrajo na dve dobljeni tekmi.

Po 20. krogih sezono končujeta ekipi Konjic in Maribora, ki sta zasedli končno peto oziroma šesto mesto. Ti zasedbi sta se na zadnji tekmi v Slovenskih Konjicah razšli z zmago domače ekipe s 56:49.