oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 11.01.2023 13:44:50

Luka Dončić presegel celo Kobeja Bryanta: še nikomur v zgodovini ni uspelo kaj takšnega!

Ekipa Los Angeles Clippers je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Dallas Mavericks s 113:101.

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je v poraženi ekipi dosegel 43 točk, 11 skokov in sedem podaj v 43 minutah na parketu. Dončić, ki na prejšnji tekmi zaradi težav z gležnjem proti Oklahomi v nedeljo ni igral, je zgrešil štiri od prvih petih metov in je imel 12 točk v prvem polčasu, preden je postal vroč v drugem delu tekme. Prvi strelec lige je v zadnji četrtini nanizal 20 točk. Dve minuti in 50 sekund pred koncem je znižal zaostanek na 96:104, vendar je Kawhi Leonard odgovoril s trojko in tekmo končal s 33 točkami iz 12 metov, Norman Powell je dodal 27 točk.

Dončić je Los Angeles Clippersom še osmič v svoji karieri nasul več kot 40 točk, kar je največ v zgodovini lige NBA. Prej si je prvo mesto delil z legendarnim Kobejem Bryantom.