ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

9 29.11.2022 09:12:40

Dragićev Chicago in Čančarjev Denver do zmag

Košarkarji Chicago Bulls in Denver Nuggets so ponoči zabeležili zmagi v rednem delu severnoameriške lige NBA. Bulls so s 114:107 ugnali Utah Jazz, pri čemer je slovenski as Goran Dragić v dobrih 13 minutah dosegel sedem točk, Denver pa je bil s 129:113 boljši od Houston Rockets. Tokrat se Vlatko Čančar v 19 minutah na parketu ni vpisal med strelce.

Po nekaj zelo dobrih predstavah Čančar tokrat ni prišel do izraza, čeprav je s klopi dobil izdatno minutažo. V 19:16 minute je zgrešil vse tri mete iz igre, v statistiko pa vpisal dva skoka, tri podaje in dve ukradeni žogi.

Ob 13. zmagi zlatih zrn to sezono sta blestela predvsem Nikola Jokić in Jamal Murray. Prvi je domači obračun proti Houstonu končal z 32 točkami, 12 skoki in osmimi podajami, drugi pa z 31 točkami. Oba sta iz igre zadela 11 od 17 metov.

Denver (13-7) je po četrti zmagi na zadnjih petih tekmah drugi v zahodni konferenci, kjer zaostaja za Phoenix Suns (14-6). Ti so ponoči v gosteh ugnali Sacramento Kings s 122:117.

Devin Booker je za najboljšo ekipo rednega dela minule sezone dosegel 44 točk (17/28 iz igre), pri Sacramentu pa je izstopal Malik Monk s 30 točkami.

Na vzhodu so na vrhu Boston Celtics (17-4), ki so bili ponoči boljši od Charlotte Hornets s 140:105. Priložnost za počitek proti zdesetkani ekipi Charlotta je ponoči dobil Jaylen Brown. V njegovi odsotnosti je Jayson Tatum za 13. zmago na zadnjih 14 tekmah dosegel 35 točk, Kelti pa so se izkazali s kar 40 podajami.

Dragićev Chicago (9-11) je kljub trem zmagam na zadnjih štirih tekmah na lestvici vzhoda 11. Ponoči so bili košarkarji iz vetrovnega mesta v gosteh boljši od Utaha (12-11), ki po uspešnem začetku pada po lestvici zahodne konference, potem ko je izgubil peto tekmo v nizu.

DeMar DeRozan je za bike dosegel 26 točk, Zach LaVine je prispeval 20, Nikola Vučević pa 16 točk. Dragić je v 13:30 minute na parketu zadel dva od sedmih metov, od tega eno trojko iz treh poskusov, ob tem je pobral še dva skoka in dvakrat asistiral.

Tretji slovenski košarkar v NBA Luka Dončić bo v noči na sredo z Dallas Mavericks gostil prvake in v minuli sezoni tekmece v konferenčnem finalu zahoda, Golden State Warriors.

Na preostalih tekmah so Indiana Pacers v gosteh s 116:115 premagali Los Angeles Lakers. Jezerniki so na tekmi vodili že za 17 točk, po košu LeBrona Jamesa (21 točk) pa so osem sekund pred koncem povedli s 115:113, nato pa je z zvokom sirene na drugi strani za zmago trojko zadel Andrew Nembhard (12 točk).

Brooklyn Nets so slavili drugo zaporedno zmago, tokrat so bili s 109:102 boljši od Orlando Magic. Ob zmagi mrežic se je s 45 točkami in z najboljšim svojim izkupičkom v sezoni izkazal Kevin Durant. Iz igre je zadel kar 19 od 24 metov.

V Philadelphii so pozdravili vrnitev Joela Embiida po poškodbi. Ob preobratu po zaostanku za 16 točk so 76ers proti Atlanta Hawks slavili s 104:101. Kamerunski center je prispeval 30 točk, od tega tudi 18 sekund pred koncem koš za vodstvo s 101:100, nato pa je še ukradel žogo in zadel oba prosta meta za 103:100.

V Washingtonu so domači Wizards premagali Minnesota Timberwolves s 142:107. Posebej razpoložen je bil pri domačih Kristaps Porzingis, dosegel je 41 točk in s tem rekord kariere v NBA. Težavo za Minnesoto pa predstavlja poškodba noge Karl-Anthonyja Townsa, ki je v tretji četrtini odšepal z igrišča.

Značke: košarka, nba