Cene Prevc, Martin Golob Njena.si

Je znani župnik povedal preveč - se bo Cene ...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 19.05.2022 06:53:59

Dončića zaustavila poškodba? Navijači v skrbeh, to je Slovenec o težavah z ramo povedal po tekmi: Vrgel sem ...

Slovenski košarkarski zvezdnik lige NBA Luka Dončić je z Dallas Mavericks v San Franciscu izgubil prvo tekmo finala zahodne konference. Golden State Warriros so v Chase Centru slavili zanesljivo zmago 112:87, potem ko so vodili vse od 5. minute naprej. Prvi strelec je bil Stephen Curry z 21 točkami, Dončić jih je na drugi strani dosegel "le" 20.

Slovenski zvezdnik tri dni za tem, ko je svojo ekipo na odločilni sedmi tekmi polfinala popeljal v konferenčni finale, v Kaliforniji ni imel svojega dne.

Čeprav je bil Dončić prvi strelec, skakalec in podajalec teksaške ekipe, sam po tekmi ni bil zadovoljen z izkupičkom 20 točk, sedmih skokov in štirih podaj, saj je izgubil tudi sedem žog, ob tem pa iz igre zadel le šest od 18 metov na koš, z razdalje pa je metal 3-10.

"Moram biti boljši, enostavno moram, to nisem jaz. Moram biti boljši za vso ekipo," je po tekmi dejal 23-letnik.

Bojevniki so sicer začeli počasi, a so bili zanesljivi in so si v drugi četrtini priigrali večjo prednost ter ob polčasu povedli s 54:45. Zdelo se je, kot da ima Dončić težave z bolečo ramo, pišejo ameriški mediji, kar naj bi botrovalo njegovi skromnejši strelski predstavi v drugem polčasu, v katerem so domači košarkarji zasenčili goste. "Vrgel sem na koš in si očitno nekaj nategnil. Začutil sem bolečino, ampak bo dobro. Malo masaže, pa bo vse v redu," je novinarjem po tekmi o poškodbi rame dejal Dončić.

Značke: nba, košarka