Konflikt interesov? Nov zakon po željah glavnega ...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 01.10.2020 05:51:06

Najhujši udarec za MIAMI! Ne le DRAGIĆEVA poškodba, to, kar se jim je zgodilo na prvi tekmi, je NEVERJETNO! (video)

Prva tekma finalne serije med Miamijem in Los Angeles Lakersi se je končala z zmago Jezernikov.

Košarkarji Los Angeles Lakers so v prvi tekmi finala končnice lige NBA brez težav ugnali Miami Heat s 116:98. Toda Miami je moral večino tekme igrati brez Gorana Dragića in Bama Adebayja, ki sta se poškodovala, prav tako je prvi zvezdnik ekipe Jimmy Butler igral s poškodovanim gležnjem.

Dragić je do poškodbe noge dosegel šest točk in skok ter tri podaje. Miami je držal priključek s favoriziranim Los Angelesom do sredine druge četrtine, nakar so Jezerniki štiri minute in pol pred koncem pobegnili v vodstvo za 11 točk in ga niso izgubili vse do konca tekme. Prva četrtina se je končala z izidom 31:28 za Los Angeles, ki je dobil drugo tretjino s 34:20 in prvi polčas s 65:48. Miami je nadaljeval tekmo brez Dragića in Adebayja ter tretjo četrtino izgubil z 19:28. Zadnjo četrtino je Miami dobil z 31:23, vendar je bilo to premalo za kaj več kot ublažitev zanesljivega poraza.

Najboljši strelec Miamija je bil Jimmy Butler s 23 točkami, pri Los Angelesu pa sta jih Anthony Davis in LeBron James dosegla 34 oziroma 25. Naslednja tekma bo v soboto zjutraj ob treh po srednjeevropskem času. Takoj po tekmi še ni bilo jasno, kako huda je poškodba Dragića in ali bo lahko igral naprej.

Značke: miami, lakers, dragič