1 20.11.2018 07:06:39

Fant še naprej preseneča! Dončić tokrat kljub porazu ZNOVA PISAL ZGODOVINO!

twitter
Luka Dončić je ponoči znova zaigral v severnoameriški košarkarski ligi NBA.

Dončić je kot član začetne peterke Dallas Mavericks prvič v sezoni in v karieri v ligi NBA prispeval dvojnega dvojčka. Tako je 15 točkam dodal še 10 skokov, vpisal pa je tudi tri asistence in blokado ob treh izgubljenih žogah. Dallas je sicer zaradi slabega meta v zadnji četrtini izgubil na gostovanju pri Memphis Grizzlies z 88:98.

Ljubitelji košarke so lahko spremljali napet dvoboj, v katerih sta bili ekipi kar petnajstkrat izenačeni ter sta si sedemnajstkrat izmenjali vodstvo.

Pri Dallasu je Dennis Smith Jr. prispeval 19 točk, DeAndre Jordan je dodal 17 točk in 20 skokov, kar je njegov najboljši izkupiček v sezoni.

Dallas je imel 34-odstoten met iz igre ter 31 odstoten met za tri točke. Dončić je igral 37 minut, z metom iz igre 6:20 ter metom za tri 3:9 pa ni ravno prepričal. Toda po statistiki je bil najboljši igralec Mavericksov, saj je končal s pozitivnim ratingom (+3) kot edini iz prve peterke.

Pri Memphisu je Mike Conley prispeval 28 točk, Marc Gasol pa je prispeval 17 točk in 15 skokov.

Značke: košarka, dončić, nba