Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

gv
gv
0 17.02.2017 08:30:23

Nova izjemna predstava Dončića

Vzhajajoči slovenski košarkarski zvezdnik je bil še enkrat več eden ključnih pri zmagi Reala.

Real Madrid se je v četrtek v četrtfinalu španskega pokala pomeril z Andorro, še enkrat več pa se je izkazal slovenski košarkar iz vrst madridskega velikana Luka Dončić.

Madridčani so imeli sicer nepričakovano veliko težav, saj so osmo ekipo španskega prvenstva premagali šele po podaljšku, zato pa je imel Dončić drugo največjo minutažo v svoji ekipi, čeprav sploh ni začel v začetni peterki.

Slovenec se je pri zmagi z 99:93 izkazal z raznovrstno predstavo in poleg 12 točk vknjižil še 10 skokov (7 v obrambi in tri v napadu) in sedem podaj, njegov statistični indeks pa je znašal 23. Ob tem velja dodati, da je bil poleg Sergia Llulla edini, ki je zabeležil dvojnega dvojčka. Llull je sicer na parketu preživel več kot 42 minut, v tem času pa zabeležil 22 točk in 11 podaj.

Real se bo v soboto v polfinalu pomeril z Baskonio, v nedeljo pa bo na sporedu še finale.

Značke: dončić, real-madrid