Tedenski horoskop: V tišini lahko prisluhnete ...

Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Skromna, a čista hiška doživlja pravljično ...

0 21.06.2021 22:57:28

TRD PRISTANEK! Rakete po visokem porazu z Rusijo STRMOGLAVILE

Fiba
Košarkarice Slovenije so v kvalifikacijah za četrtfinale izgubile z Rusijo s 75:93 (13:28, 29:49, 54:74).

* Dvorana Rhenus, sodniki: Kalpakas (Švedska), Salins (Latvija), Kukelcik (Slovaška).
* Slovenija: Lisec 19 (5:8), Oblak 12, Prezelj 2, Jakovina 3, Friškovec 5, Debeljak 2, Evans 21 (6:6), Barič 11 (3:3).
* Rusija: Musina 19 (3:3), Goldireva 2, Ogun 2 (0:1), Vadejeva 15 (4:4), Šilova 7 (1:2), Komarova 20 (2:2), Glonti 9 (1:2), Štanko 10 (1:2), Šabanova 5 (1:2), Levčenko 4 (1:2).
* Prosti meti: Slovenija 14:17, Rusija 14:20.
* Met za tri točke: Slovenija 5:19 (Lisec 2, Jakovina, Evans, Friškovec), Rusija 13:31 (Komarova 4, Štanko 3, Glonti 2, Musina 2, Vadejeva, Levčenko).
* Osebne napake: Slovenija 25, Rusija 18.
* Pet osebnih: /.

slovenija
Fiba

Košarkarice Slovenije so s porazom v kvalifikacijah za četrtfinale končale evropsko prvenstvo v Franciji. Premoč so moral priznati izbrani vrsti Rusije, ki je bila boljša s 93:75.

Slovenija drugič zaporedoma evropsko prvenstvo zapušča po dodatnih kvalifikacijah. Leta 2019 jo je v Beogradu zaustavila Belgija, letos pa je turnir v Strasbourgu končala z izkupičkom dveh zmag in dveh porazov. Naslednjo priložnost za izboljšanje zadnjih dveh dosežkov bo imela čez dve leti na domačem parketu, saj bo 39. evropsko prvenstvo potekalo v Izraelu, Celju, Kopru in Ljubljani.

Rusija bo v četrtfinalu igrala z Belgijo, preostali trije pari so Belorusija - Švedska, Francija - BiH in Srbija - Španija.

Slovenija je sicer nadgradila dosežek s prejšnjega evropskega prvenstva v Srbija, ko je tako kot v Pragi 2017 zbrala eno zmago, a je tokrat ob dveh lepih predstavah proti Turčiji in BiH pokazala tudi dva zelo bleda obraza. Belgija jo je nadigrala s 35 točkami razlike, Rusija pa z osemnajstimi.

Današnja tekma je bila praktično odločena že v prvem polčasu. Po slabem začetku (7:0 za Rusijo) je Slovenija nadaljevala še slabše. Tekmice so v prvi četrtini pobrale kar deset skokov v napadu in zlahka prišle do 15 točk prednosti.

Še višjo razliko je Rusija naredila v drugi četrtini, ko je premoč pod obročema nadgradila z natančnimi meti z razdalje. Po šesti trojki je Rusija v 17. minuti vodila z 39:17, dve minuti kasneje pa je bilo že 46:19.

V drugem polčasu se razmerje sil ni spremenilo. Rusinje so imele vse vajeti igre v svojih rokah, tako da se razlika z izjemo nekaj kratkih minut ni spustila pod mejo dvajsetih točk.

Rusija je dobila skok z 41:31, imela je kar 28 podaj, zadela je trinajst trojk, štiri igralke pa so imele dvomestne številke. Za Slovenijo sta največ točk dosegli Shante Evans (21 točk, 8 skokov, met 7:9) in Eva Lisec (19 točk, 7 skokov, met 6:10).

Značke: slovenija, eurobasket