Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 04.02.2021 18:29:57

KAKŠNE KRALJICE!! Slovenija, VESELI SE!! Našim košarkaricam še tretjič zapored uspel VELIKI MET!! (VIDEO)

Slovenija je v 5. krogu kvalifikacij za evropsko košarkarsko prvenstvo za ženske (skupina A) premagala Bolgarijo z 71:66 (20:18, 41:32, 55:51).

Slovenija - Bolgarija 71:66 (20:18, 41:32, 55:51)
* Dvorana Stožice, brez gledalcev, sodniki: Marques (Portugalska), Csender (Romunija), Kukelcik (Slovaška).
* Slovenija: Oblak 16, Seničar 4, Prezelj 14, Barič 10 (2:4), Jakovina 2, Lisec 23 (1:1), Friškovec 2.
* Bolgarija: Stojčeva 6, Kočeva 3, H. Ivanova 4 (2:2), G. Ivanova 5, Dimitrova (0:2), Zlatanova 14 (4:6), Georgieva 14 (0:2), Hristova 20 (3:4).
* Prosti meti: Slovenija 3:5, Bolgarija 12:17.
* Met za tri točke: Slovenija 6:23 (Prezelj 2, Oblak 2, Barič 2), Bolgarija 6:15 (Zlatanova 2, Kočeva, Georgieva, G. Ivanova, Hristova).
* Osebne napake: Slovenija 20, Bolgarija 14.
* Pet osebnih: Stojčeva (40.).

Košarkarice Slovenije so tudi teoretično postale udeleženke 38. evropskega prvenstva, ki ga bosta letos poleti gostili Španija in Francija. V petem krogu kvalifikacij so v Ljubljani premagale Bolgarijo z 71:66.

Slovenske košarkarice bodo tretjič zapored nastopile na evropskem prvenstvu; 2017 v Pragi so v predtekmovanju dosegle eno zmago in zasedle 14. mesto, v Nišu in Beogradu 2019 pa so se uvrstile v kvalifikacije za četrtfinale in po porazu z Belgijo osvojile deseto mesto.

Slovenija ostaja neporažena v skupini A, zadnjo kvalifikacijsko tekmo pa bo igrala v soboto v ljubljanskem mehurčku proti zadnjeuvrščeni Islandiji. Evropsko prvenstvo bo potekalo od 17. do 27. junija 2021 v Strasbourgu in Valencii.

Pot do pete zmage je bila podobno težka kot nam prvi tekmi v Sofiji. Bolgarke so se znova izkazale za čvrste in nepopustljive tekmice, ki so jih Slovenke strle šele v zadnjih petih minutah s čvrsto obrambo.

Ključne koše, potem ko so se gostje v 34. minuti približale na točko zaostanka (58:57), so dosegle Nika Barič, Annamaria Prezelj ter Eva Lisec. Z dvema trojkama prvih dveh ter dvema zaporednima košema najboljše igralke tekme je Slovenija dobre tri minute pred koncem povedla z 68:59.

Omenjene tri igralke in Teja Oblak (16 točk) so dosegle 63 od 71 točk Slovenije. Eva Lisec je zbrala 23 točk (met 11:17), sedem skokov in pet podaj (indeks 29), Nika Barič je 10 točkam dodala 8 podaj in 5 skokov, Annamaria Prezelj pa je tekmo končala s štirinajstimi točkami (trojke 2:3, 5 skokov).