25-letnica v razmerju z dvema moškima: "Ne varam,...

Sum prirejanja razpisov v UKC: šef IT v službo k...

Thomas naj bi vedel preveč Odkrito.si

Je pokojni Kingston vedel, kaj je narobe s Kate?

Uau! To je ta nora Dončićeva trojka, ki je ...

0 23.02.2018 22:21:19

Pomembna zmaga slovenskih košarkarjev. Pomembnejša, kot je morda videti na prvi pogled!

Košarkarji Slovenije so v Podgorici v 3. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo (skupina A) premagali Črno goro s 75:63 (16:13, 32:29, 55:51).

Slovenska košarkarska reprezentanca je v tretjem krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019 zabeležila drugo zmago. V Podgorici je premagala Črno goro s 75:63.

Za Slovenijo je to zelo pomembna zmaga, saj sistem tekmovanja določa, da bodo prve tri ekipe iz te skupine v drugi del napredovale le z medsebojnimi izidi, glede na to, da ima Belorusija že tri poraze, pa bo Črna gora verjetno ena od teh treh reprezentanc. To je tako za Slovenijo, ki je v novembrskem ciklusu premagala Belorusijo doma in v gosteh izgubila s Španijo, najverjetneje prvi par točk v kvalifikacijah za SP 2019 na Kitajskem.

Do konca prvega dela kvalifikacij so še tri tekme - najprej v ponedeljek z Belorusijo v Minsku ter nato junija doma s Španijo in Črno goro, v drugem delu, ko se bodo pridružile prve tri ekipe iz skupine s Turčijo, Latvijo, Ukrajino in Švedsko, pa je na vrsti še šest tekem.

rado trifunovic
Martin Metelko
Selektor Rado Trifunović, ki je v Črno goro pripeljal štirinajst igralcev (na tribuni sta ostala Žan Mark Šiško ter Luka Vončina), je tekmo začel z najmočnejšo postavo Matic Rebec, Jaka Blažič, Klemen Prepelič, Edo Murić, Gašper Vidmar in tudi v nadaljevanju je večino časa igral s sedmimi, osmimi igralci.

Tekma je bila zelo pomembna za obe ekipi, zato to ni bila predstava za košarkarske sladokusce. Koši so bili redki, napak je bilo precej na obeh straneh, oboji pa so imeli nekaj svetlih trenutkov oziroma minut. Slovenija je v prvem polčasu največ vodila za sedem točk (32:25), Črna gora z 22:18, noben igralec pa ni izstopal iz povprečja. Gašper Vidmar je v prvih dvajsetih minutah dosegel devet točk in ujel sedem žog.

Slaba košarkarska predstava se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, dodatno pa so jo začinili še tretjerazredni sodniki z neuravnoteženim kriterijem in milo rečeno nenavadnimi odločitvami. Kljub temu so evropski prvaki ohranili mirno kri in tudi v tretji četrtini ohranili prednost na semaforju. Nadoknadili so zaostanek 36:42 in pred zadnjimi desetimi minutami imeli štiri točke naskoka.

Tekma se je prelomila na začetku zadnje četrtine. Trojka Jake Blažiča je bila za 60:51, koš je v naslednjem napadu dodal Klemen Prepelič, Matic Rebec pa je s trojko iz osmih metrov povedel Slovenijo v vodstvo s 66:54. Gostitelji tega zaostanka niso več nadoknadili, Slovenija pa je s pametno igro, kateri so načelovali Klemen Prepelič, Jaka Blažič, Edo Murić in Gašper Vidmar, zasluženo prišla do dveh zelo pomembnih točk.

Prepelič je bil z 19 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 4:8, 5 podaj, indeks 22). Jaka Blažič je dosegel 14 točk (5 skokov, 3 podaje), Gašper Vidmar pa je imel ob 13 točkah še devet skokov.

Črna gora – Slovenija 63:75 (13:16, 29:32, 51:55)

Podgorica - Dvorana Morača, 2800 gledalcev. Sodniki: Rosso (Francija), Yilmaz (Turčija), Calik (Poljska).

Črna gora: Maraš 2, Needham 12 (2:2), Su. Šehović 2, Se. Šehović 2, Radović 10 (1:2), Ilić 2, Nikolić 15 (5:8), Ivanović 7 (2:2), Vranješ 2 (2:2), Popović 9 (5:6).

Slovenija: Rebec 8 (3:4), Rupnik 3, Prepelič 19 (9:11), Murić 9 (3:4), Blažič 14 (3:4), Vidmar 13 (1:6), Dimec 4, Čančar 5.

Prosti meti: Črna gora 17:22, Slovenija 19:29.

Met iz igre: Črna gora 21:60, Slovenija 24:53.

Met za tri točke: Črna gora 4:22 (Needham 2, Ivanović, Radović), Slovenija 8:25 (Prepelič 2, Murić 2, Čančar, Rebec, Rupnik, Blažič).

Skoki: Črna gora 32 (21 + 11), Slovenija 42 (29 + 13).

Osebne napake: Črna gora 27, Slovenija 23.