Janša dobil krila: je to začetek konca Roberta ...

Takšnega selektorja pa še ne: Nasmejani Kek ...

Videti je, kot bi speča deklica odpirala oči Odkrito.si

stojanovic Ekipa24.si

Razkrivamo: Slovenci igrali s črnim trakom, to je...

1 24.08.2017 22:47:56

Na pogon dvojca DD do tesne zmage

Slovenska košarkarska reprezentanca je v prijateljski tekmi v okviru priprav na evropsko prvenstvo premagala Hrvaško s 74:73 (19:21, 31:39, 54:55).

* Dvorana Stožice, gledalcev 11.500, sodniki: Krejić, Nedović, Španič (vsi Slovenija).
* Slovenija: Randolph 12, Dragić 18 (6:7), Nikolić 6, Prepelič 6 (1:2), Murić 5 (1:2), Vidmar 7 (5:9), Dimec 6 (2:2), Čančar 3, Dončić 15 (6:11).
* Hrvaška: Mavra 3, Krušlin 3, Popović 5, Simon 6, Šarić 16 (3:4), Žorić 5 (1:2), Planinić 2 (2:2), Ramljak 3, Bender 13, Tomas 5 (1:2), Bogdanović 12 (2:5).
* Prosti meti: Slovenija 21:33, Hrvaška 9:15.
* Met za dve točki: Slovenija 22:41, Hrvaška 14:33.
* Met za tri točke: Slovenija 3:24 (Čančar, Dončić, Prepelič), Hrvaška 12:28 (Bender 3, Simon 2, Bogdanović 2, Mavra, Krušlin, Popović, Šarić, Ramljak).
* Skoki: Slovenija 43 (30 + 13), Hrvaška 41 (33 + 8).
* Osebne napake: Slovenija 22, Hrvaška 30.
* Pet osebnih: Žorić (29.), Dragić (39.),

Košarkarji Slovenije so pred več kot 10.000 gledalci v Stožicah v prijateljski tekmi premagali Hrvaško s 74:73. Reprezentanci se bosta jutri srečali še enkrat, a tokrat na željo Hrvaške košarkarske zveze za zaprtimi vrati dvorane oziroma brez prisotnosti gledalcev.

Za Slovenijo je bila to zadnja odprta tekma pred odhodom na evropsko prvenstvo v Helsinke. Od osmih preizkušenj jih je pet dobila, trikrat pa bila poražena. Premagala je univerzitetno ekipo Rusije, Madžarsko, Češko, Ukrajino ter se danes Hrvaški oddolžila za poraz pred slabima dvema tednoma v Opatiji. Izgubila je še z Izraelom ter Turčijo.

Slovenski košarkarji bodo na EP odpotovali v ponedeljek, prva tekma pa jih čaka naslednji četrtek, 31. avgusta, ob 12.45 proti Poljski. V skupini so še Finska, Grčija, Islandija ter Francija.

Polne Stožice, glasna spodbuda gledalcev in na koncu zmaga so za slovenske košarkarje najlepše popotnice za Finsko. Zmaga je tudi dokaz, da so izbranci selektorja Igorja Kokoškova sposobni premagati vse najboljše evropske ekipe. Za Hrvaško je to namreč prvi poraz v petih pripravljalnih tekmah.

Slovenska publika je znova pokazala, kako rada spremlja vrhunsko košarko in kako zvesto podpira slovensko reprezentanco. Največja dvorana v Sloveniji, ki za košarkarske prireditve sprejme okoli 11.000 gledalcev, je bila nazadnje razprodana na evropskem košarkarskem prvenstvu 2013, povsem polna (v času eurobasketa je bila kapaciteta manj kot 10.000) pa je bila za košarkarsko tekmo le ob otvoritvi 2010 in v evroligaški sezoni Uniona Olimpije 2010/11. Glede na to, da je bilo prodanih ali razdeljenih približno 11.000 vstopnic, otroci do 6 leta pa so imeli prost vstop, je bilo verjetno v dvorani celo rekordno število gledalcev.

Polne Stožice v prvem polčasu niso dobro vplivale na slovenske košarkarje. Igrali so v krču, veliko grešili in bili praktično vseh 20 minut v zaostanku. Ob zgolj 31-odstotnem metu iz igre, eni zadeti trojki proti sedmim Hrvatov je bil zaostanek ob polčasu 31:39 še relativno znosen.

Nadaljevanje je prineslo tudi boljšo igro Slovenije in kmalu tudi vodstvo (45:41). Agresivna obramba, trojka Klemna Prepeliča in dva koša iz protinapadov Gorana Dragića ter Luke Dončića so dvignile na noge gledalce v dvorani, poskakovanje na Kdor ne skače ni Slovenc pa je obudilo dobre, stare čase košarkarskih evforij.

Slovenije je do odločilne prednosti prišla v prvi polovici zadnje četrtine. Z čvrsto obrambo je za štiri minute zaprla vse dohode do svojega koša, z devetimi zaporednimi točkami pa pobegnila na 63:54. Čeprav je imela devet točk prednosti tudi še minuto in 30 sekund do konca, so gledalci do trepetali za zmago. Luka Dončić je 18 sekund pred koncem zgrešil dva prosta meta pri 74:73, Dario Šarić pa je imel napad za zmago, ki ga je slovenska obramba uspela zaustaviti.

Najvišji statistični indeks je imel znova najmlajši v izbrani vrsti, 18-letni Luka Dončić (23). Zbral je 15 točk (met iz igre 4:12) in 13 skokov. Dvojnega dvojčka je imel tudi kapetan Goran Dragić (18 točk, 10 podaj, indeks 21), do dvomestne številke pa je prišel še Anthony Randolph (12 točk, 7 skokov).

Značke: košarka, sta