Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 01.06.2017 21:16:04

Slovenske košarkarice premagale Hrvatice

Slovenska ženska članska reprezentanca je v Celju odigrala še svojo zadnjo pripravljalno tekmo na domačih tleh pred nastopom na evropskem prvenstvu.

Izbranke selektorja Damirja Grgića so premagale Hrvatice s 77:50 (16:13, 30:26, 57:39). Prihodnjo sredo bodo slovenske košarkarice v Podgorici igrale s Črno goro.

Slovenske košarkarice so zmagale tudi na šesti pripravljalni tekmi na evropsko prvenstvo, ki bo od 16. do 25. junija na Češkem. Tokrat so v Celju pred 800 gledalci premagale pomlajeno zasedbo Hrvaške, ki so proti koncu prve četrtine še vodile s petimi točkami prednosti, z delnim izidom 10:0 pa so prišle v vodstvo, s štirimi točkami prednosti pa so vodile tudi ob prvem polčasu.

Odločilna je bila tretja četrtina, v kateri so slovenske košarkarice dosegle kar 27 točk in prednost je do konca tretjega dela tekme narasla na 18 točk. Z odlično igro je slovenska četa nadaljevala tudi v zadnjem delu obračuna in kmalu dvomov o končnih zmagovalkah ni bilo več.

"Dosegli smo zasluženo zmago. Čestitam igralkam za zmago, prav tako pa čestitam izjemnim navijačem, ki so nas tu v Celju pospremili na evropsko prvenstvo. Želim si, da bi jih bilo toliko tudi v Pragi," je po tekmi dejal Damir Grgić, selektor slovenske ženske članske reprezentance.

"Tekma na začetku ni potekala ravno po naših pričakovanjih, saj vanjo nismo stopile dovolj močno in agresivno. Zaradi tega smo imele v prvem polčasu kar nekaj težav, drugi del tekme pa smo odigrale veliko boljše. Bile smo veliko bolj agresivne, zbrane, nasprotnicam smo vsilile svoj ritem igre in ravno to moramo poskušati doseči tudi na vsaki naslednji tekmi. Lepo je bilo videti tolikšno število gledalcev in to njihovo energijo bomo poskušale nesti s sabo v Prago," pa je dejala Tina Jakovina, ki je k zmagi prispevala 13 točk.

Ob Jakovini so se med strelke za slovensko izbrano vrsto vpisale še kapetanka Maja Erkić, ki je dosegla 19 točk, k temu pa je dodala tudi osem skokov, Teja Oblak se je ustavila pri 14, Shante Marie Evans 12 (7 skokov), Eva Lisec 7 (6 skokov), Ana Ljubenovič in Živa Zdolšek pri 4, Nika Barič 3 ter Tina Trebec 1.

Slovensko reprezentanco zdaj čakata še dve pripravljalni tekmi v Podgorici proti Črni gori, nato pa bo sledil odhod na evropsko prvenstvo na Češko, kjer se bo Slovenija v Pragi v skupini C pomerila z reprezentancami Francije, Grčije in Srbije.