Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

STA/ku
STA/ku
0 04.08.2014 16:23:57

Nov poraz z rusko B-ekipo

Slovenska košarkarska reprezentanca je v finalu pokala Stanković v kitajskem Luoyangu z 72:73 izgubila z Rusijo, ki je na ta turnir prišla z B-zasedbo.
Rusi so Slovence premagali že na uvodni tekmi turnirja, takrat s 73:70, a sta se nato obe moštvi uvrstili v finale desete izvedbe pokala Stanković, na katerem sta sodelovali še Kitajska in Angola. Sloveniji se je tako ponujala priložnost, da se Rusiji oddolži za poraz, ki pa je ni izkoristila, in varovanci Jureta Zdovca so na sedmi pripravljalni tekmi za svetovno prvenstvo doživeli še drugi poraz.

S sedmo tekmo je Slovenija vstopila v drugi del priprav oziroma zaključila prvo polovico pripravljalnih tekem. Po vrnitvi v domovino se bo reprezentanca znova zbrala 7. avgusta in priprave nadaljevala v Kranjski Gori. Od tam se bo odpravila v Kaunas, kjer bo od 16. do 18. avgusta odigrala naslednje tri tekme. Nato se bo predstavila še gledalcem v Stožicah, generalko pred svetovnim prvenstvom pa bo opravila na prizorišču predtekmovalnih bojev na Kanarskih otokih proti ZDA.

Po turnirju na Kitajskem bosta reprezentanco zapustila dva člana - imeni bo Jure Zdovc sporočil na letalu za domovino, pridružila pa se ji bosta Goran Dragić in Erazem Lorbek, ki sta v tem času vadila po individualnem programu.

Za razliko od nastopa v prvem krogu tega turnirja, ko so slovenski košarkarji del krivde za poraz zvalili na utrujenost, časovno razliko ter podcenjevanje tekmeca, so tokrat za neuspeh krivi povsem sami. Tekmo so imeli praktično že dobljeno, nato pa so katastrofalno slabo odigrali zadnjih pet minut.

V 35. minuti in to potem, ko je Slovenija vodila večji del tekme, so imeli izbranci Jureta Zdovca prednost 65:57. Tri minute pred koncem je bilo še vedno 67:61. Rusija je v vodstvo prišla v zadnji minuti (67:68), Zoran Dragić je s črte prostih metov izenačil na 68, dve ključni napaki pa si je v zadnje pol minute privoščil Domen Lorbek. Najprej je slabo sprejel podajo Jake Klobučarja, nato pa je brez potrebe posilil met s strani. Rusi so slabo izvedbo Slovenije seveda ustrezno kaznovali in zasluženo prišli do naslova.

Slovenija - Rusija 72:73 (15:13, 33:28, 55:52)

Luoyang - športna dvorana. 6500 gledalcev. Sodniki: Belošević (Srbija), Pacheco (Angola), Ming (Kitajska).
SLOVENIJA: Balažič 7 (2:3), Prepelič 11, Murić 4 (2:2), Z. Dragić 17 (6:9), D. Lorbek 8 (2:2), Klobučar 11 (1:2), A. Nikolič 2, Omić 10 (2:2), Rebec 2.
RUSIJA: Komolov 8, Zaharov 10 (5:8), Saharov 5, Razumov 2, Spiridonov 12 (2:5), Zarjažko 12 (4:5), Balašov 4, Fidi 5 (1:1), Gudumak 13 (1:2), Babuškin 2.
Prosti meti: Slovenija 16:21, Rusija 13:21.
Met za dve točki: Slovenija 19:37, Rusija 18:27.
Met za tri točke: Slovenija 6:22 (Prepelič 3, Klobučar 2, Z. Dragić), Rusija 8:20 (Komolov 2, Zarjažko 2, Gudumak 2, Zaharov, Saharov).
Skoki: Slovenija 27 (18 + 9), Rusija 24 (18 + 6).
Osebne napake: Slovenija 22, Rusija 21.