Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 10.02.2024 00:30:23

Tesen poraz Crvene zvezde, Barcelona zanesljiva, poraz Virtusa

Košarkarji v evroligi so dokončali 26. krog. Potem ko je vodilni Real v četrtek doživel četrti poraz v sezoni, se je Barcelona po petkovi zmagi nad Albo s 93:77 utrdila na drugem mestu. Crvena zveza pa je v razburljivi končnici izgubila z Žalgirisom z 91:93.

Za beograjsko ekipo je slovenski reprezentant Mike Tobey na igrišču preživel dobrih šest minut, dosegel pa dve točki in eno podajo. Zvezda je v izenačenem dvoboju v zadnje minute prišla z zaostankom nekaj točk, se s prostima metoma Yaga dos Santosa še približala na dve točki in imela zadnji napad, vendar se je končal neuspešno.
Na preostalih tekmah je Barcelona visoko premagala Albo in ima zdaj na drugem mestu razmerje zmag in porazov 18-8. Pri Albi tudi tokrat ni bilo v postavi poškodovanega slovenskega košarkarja Žige Samarja.

Panathinaikos ima po zmagi nad Fenerbahčejem s 74:63 zdaj 16 zmag, turška ekipa je ostala pri 15 zmagah. V zadnji tekmi večera pa je doslej tretji Virtus izgubil z Monacom z 78:81, tako da imajo zdaj tri ekipe (Virtus, Panathinaikos, Monaco) razmerje zmag in porazov 16-10.

Že v četrtek je bilo tesno tudi na tekmi drugega beograjskega kluba, ko je Partizan izgubil z Bayernom po košu nemške ekipe manj kot sekundo pred koncem. Prav tako v četrtek je Real izgubil proti Armaniju Milanu s 76:81. To je bil šele četrti poraz Madridčanov v dosedanjem poteku rednega dela evroligaške sezone.

Baskonia je bila s 94:80 boljša od že odpisanega Asvela Villeurbanna (5-21). Nekaj manj kot minuto je ob debiju za ekipo iz Vitorie na igrišču prebil 17-letni Slovenec Vit Hrabar, ki je iz igre zgrešil edini met.