Skrito v raju: Življenje spremenilo Saško in ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 05.04.2022 17:26:05

PREVARA STOLETJA! Zaradi stav ŠEST MINUT niso hoteli dati koša – PRIZORI ŠOKIRAJO! (video)

Posnetek zaslona (Twitter)
V zadnjih šestih minutah nobena ekipa ni dosegla niti točke.

Konec prejšnjega tedna je bila v malteški košarkarski ligi odigrana ena najbolj bizarnih in najbolj sramotnih tekem v zgodovini tega športa. Na zadnji tekmi rednega dela sezone sta se pomerili ekipi Hibernians in Depiro, obema pa je za boljše izhodišče v končnici prvenstva ustrezala minimalna zmaga slednje.

Podobnih dogovorov o rezultatu je športni svet videl že ogromno, a bi utegnil biti primer z Malte eden najočitnejših sploh. Dobrih šest minut pred koncem zadnje četrtine se je rezultat ustavil na 69:68 v korist Depira, v najbolj bizarnih šestih minutah košarke pa ne ena ne druga ekipa nista dosegli niti točke. Komični prizori so hitro postali prava spletna senzacija, nekaj dni kasneje pa se je izkazalo, da ekipi tako želenega cilja vendarle nista uspeli izpolniti.

Malteška košarkarska zveza se je po podrobnejšem pogledu odločila za ostre ukrepe, oba kluba pa sta bila med drugim tudi izključena iz tekmovanja. Dobra šola za podobne poskuse v prihodnosti.