5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 24.03.2022 06:28:19

So že vedeli, kdaj morajo spočiti Dončića! Dallas do pomembne zmage, tokrat je blestel ... (video)

Dallas je brez pomoči Luke Dončića premagal Houston.

Košarkarji Dallasa so se v noči na četrtek pomerili z najslabšo ekipo lige NBA. Houston je v prvem polčasu držal stik z domačo zasedbo, v drugem polčasu pa je rival iz Teksasa položil svoje orožje.

Dallas je slavil s 110:91, pri zmagi domače ekipe pa se je ob odsotnosti lažje poškodovanega Dončića najbolj izkazal Jalen Brunson, ki je dosegel 28 točk 4 skoke in 3 podaje, 20 točk na tekmi pa je poleg njega presegel le še soigralec Spencer Dinwiddie (26 točk, 4 skoki in 6 podaj).

Ekipa Luke Dončića se je s to zmago na četrtem mestu lestvice zahodne konference izenačila z Utahom, ki je na gostovanju pri kultni zasedbi iz Bostona izgubil s skoraj 30 točkami razlike (125:97). Na šestem mestu ostaja Denver Vlatka Čančarja, ki je bil tokrat prost.

Počival tudi Dragić
Brooklyn Nets Gorana Dragića, ki zaradi bolečin v levem kolenu prav tako ni igral, s 120:132 izgubili na gostovanju pri Memphis Grizzlies, četudi so slednji igrali brez Jaja Moranta.

Kyrie Irving je sicer za mrežice prikazal novo blestečo predstavo in na svoj 30. rojstni dan dosegel 43 točk, še 35 jih je dodal Kevin Durant, vendar so grizliji pokazali timski duh. Prva strelca zmagovite ekipe sta bila Desmond Bane in De'Anthony Melton s po 23 točkami, medtem ko jih je Dillon Brooks za domačo ekipo dodal 21. Poleg omenjene trojice so še štirje domači košarkarji tekmo končali z dvomestnim številom točk.

"To je najboljši kolektiv v smislu ekipnega dela na igrišču, v katerem sem bil do sedaj. Prevedrili smo vihar, ostali osredotočeni na igro in za nagrado tudi zmagali," je po tekmi dejal Bane.

Značke: dallas, houston