Sledi kibernetskega napada na nemško vladajočo ...

Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

1 17.11.2021 21:10:02

VELIKA SRAMOTA: Polom Cedevite Olimpije proti zdesetkani Budućnosti

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu evropskega pokala (skupina B) izgubili z Budućnostjo s 60:91 (16:19, 33:41, 45:63).

* Dvorana Morača, sodniki: Kowalski (Poljska), Laurinavičius (Litva), Lavrukin (Rusija).
* Budućnost: Cobbs 33 (12:12), Atić 2 (2:3), Micov 8, Barović 4 (0:2), Seeley 10, Nikolić 2, Jagodić-Kuridža 4, Wiley 15, Popović 13 (3:3).
* Cedevita Olimpija: Pullen 7 (2:2), Ejim 14 (4:4), Murić 10 (3:3), Auguste 6, Blažič 2, Ščuka 2 (2:2), Dimec 8, Radovanović 9, Carmichael 2.
* Prosti meti: Budućnost 17:20, Cedevita Olimpija 11:11.
* Met za tri točke: Budućnost 10:20 (Wiley 3, Cobbs 3, Micov 2, Seeley 2), Cedevita Olimpija 5:22 (Ejim 2, Pullen, Murić, Radovanović).
* Osebne napake: Budućnost 17, Cedevita Olimpija 21.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v evropskem pokalu doživeli tretji poraz v nizu. V petem krogu so pokleknili na gostovanju pri Budućnosti s 60:91 in prvič v sezoni zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček.

Ljubljančani bodo na evropski parket znova stopili 8. decembra, ko jih v Stožicah čaka eden od prvih favoritov tega tekmovanja, bolonjski Virtus Segafredo, v decembru pa se bodo podali še na zahtevni gostovanji v Benetke in Valencio.

Cedevita Olimpija je bila v Podgorici brez možnosti za uspeh. Domači, čeprav oslabljeni zaradi poškodb, tako da so imeli v ekipi zgolj devet igralcev, so zasedbi trenerja Jurice Golemca odčitali novo lekcijo. Pred tremi tedni so v regionalnem tekmovanju sredi Ljubljane zmagali s 84:79.

Podobno kot tedaj je Ljubljančane pokopal organizator igre Justin Cobbs (33 točk, met iz igre 9:12, indeks 44). Čeprav je Jurica Golemac poskusil tudi s taktiko vseh dvanajstih igralcev, ni uspel ustaviti napada domačih, ki so zlasti v drugem polčasu prerešetali tekmečev koš (50:27).

Aleksander Džikić je s svojimi varovanci postavil klubski rekord po doseženih točkah v evropskem pokalu v tej sezoni. Tekmeca je pod obročema nadigral s 34:27, mu dovolil le pet trojk iz 22 poskusov ter ga prisilil v 17 izgubljenih žog. Tako sta do dvomestnega števila pri Cedeviti Olimpiji prišla le Melvin Ejim (14 točk) in Edo Murić (10 točk).