Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

1 12.11.2021 23:14:22

Zdovčev in Dragićev Žalgiris namučil Madridčane, a še naprej brez zmage

euroleague
Košarkarji litovskega Žalgirisa, ki ga s klopi vodi slovenski strateg Jure Zdovc, na parketu pa zanj igra Zoran Dragić, so v devetem krogu evrolige izgubili pri Realu iz Madrida z 82:95. Žalgiris tudi po devetih tekmah ostaja brez zmage med evropsko elito, a je bil večji del dvoboja blizu presenečenju.

Po slabšem začetku gostov se ni zdelo, da bi lahko nudili dostojen odpor moštvu iz španske prestolnice, a so v nadaljevanju dihali za ovratnik desetkratnim prvakom tega tekmovanja. Vseeno je zmaga ostala doma, potem ko je Real na plin pritisnil v zadnji četrtini in jo dobil za osem točk.

Zoran Dragić je na drugi tekmi v dresu moštva iz Kaunasa dosegel šest točk in dodal še tri skoke ter dve podaji v 23:48 minute igre.

Žana Marka Šiška pa znova ni bilo v kadru Bayerna iz Münchna, potem ko zaradi covida-19 ni pripotoval v Monaco, kjer so Nemci prepričljivo izgubili z 71:94.

Na preostalih dveh današnjih tekmah je vodilni Armani Milano v gosteh ugnal Fenerbahče z 68:43, Zenit iz Sankt Peterburga pa je doma premagal Olympiacos s 84:78.

Dan prej so do zmag prišli še Barcelona doma proti Baskonii (93:67), Anadolu Efes v gosteh proti Albi Berlin (90:63), Crvena zvezda doma proti Asvel Villeurbannu (73:67), CSKA Moskva doma proti Maccabiju (74:73) ter Unics Kazan v gosteh proti Panathinaikosu (74:72).

Na vrhu lestvice je še naprej Armani Milano (8-1), sledita pa Real in Barcelona (oba 7-2). Po šest zmag so po devetih tekmah zbrali Olympiacos, Maccabi, Asvel in Zanit.