Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 18.12.2018 08:07:53

Nezaustavljivi Harden, Westbrook in Antetokounmpo!

vszi
Košarkarji iz Houstona so po skromnem začetku v severnoameriški ligi NBA vendarle ujeli pravi ritem in dosegi četrto zmago v nizu. V noči na torek so na domačem parketu premagali Utah s 102:97, blestel pa je James Harden, ki je tekmecem nasul 47 točk.

Poleg bradatega moža iz Houstona se je izkazal tudi PJ Tucker s 16 točkami, medtem ko je Švicar Clint Capela pobral 14 žog pod obema obročema. V ekipi iz dežele mormonov je bil najbolj učinkovit Donovan Mitchell s 23 točkami.

Oklahoma je na krilih Paula Georga, ki je v zadnjih petih minutah prvega polčasa dosegel 16 od svojih skupno 24 točk ter izjemnega Russella Westbrooka, ki je vpisal 111. trojni dvojček v svoji karieri (13 točk, 16 skokov in 11 podaj), na kolena položila Chicago s 121:96.

Na sporedu je bilo še šest tekem: aktualni prvaki iz Oaklanda so na domačem parketu brez težav opravili z Memphisom s 110:93, tekmo pa je zaznamoval prvi zvezdnik domače ekipe Stephen Curry, ki je postal peti igralec v zgodovini kluba, ki je dosegel več kot 15.000 točk.

Milwaukee je v gosteh ukanil Detroit s 107:104, prvi mož dvoboja pa je bil Giannis Antetokounmpo z 32 točkami in 12 skoki. Phoenix, ki ga vodi nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, je slavil v Madison Square Gardnu s 128:110, najbolj učinkovit igralec pa je bil Devin Booker z 38 točkami.

Minnesota je bila zanesljivo boljša od Sacramenta s 132:105, San Antonio od Philadelphie s 123:96, Portland pa je v gosteh ukanil Los Angeles Clippers s 131:127.

Dallas, kjer blesti slovenski čudežni deček Luka Dončić, bo v noči na sredo gostoval v Denverju, v noči na petek pa se bo v Kaliforniji pomeril z Los Angeles Clippers. Ta dan bo Miami Gorana Dragića gostil Houston.