Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

0 24.11.2018 07:46:45

Dragić na hladnem, Vročica pa vroča!

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA na gostovanju s 103:96 premagala Chicago Bulls. Slovenski košarkar Goran Dragić zaradi poškodbe kolena vnovič ni igral, najboljša strelca zmagovalcev sta bila Josh Richardson, 12 od svojih 27 točk je zadel v zadnji četrtini, in Hassan Whiteside z 18 točkami in 10 skoki.

Pri domačih sta bila najboljša Justin Holiday s 27 točkami in 13 skoki, Zach LaVine je dodal 24 točk.

Poleg glavnega organizatorja igre Dragića v prvi peterki ni bilo niti superzvezdnika Dwyana Wadea, ki je bil pred 36 leti rojen prav v Chicagu. V nadaljevanju je Wade v 24 minutah zbral 10 točk in štiri skoke, potem pa ga ni bilo v postavi niti v zaključku tekme, ko se je lomil izid in je odločal Richardson.

"Mislim, da se zavedam, da je res naš pomemben igralec. To je dokazal in 'je vedno dvignil telefon', ko smo ga poklicali in smo ga rabili," je o Richardsonu dejal Wade. Trener Miamija Erik Spoelstra pa je pojasnil: "Želel sem videti, kako ta skupina deluje v končnici brez Dwyana. Nisem želel Richardsona kdaj pozneje postaviti v položaj, ko bo moral dobiti nenadoma žogo v roke in odločati. Že nekajkrat pred tem je bil v takem položaju, tokrat pa se je res izkazal. Wade pa ostaja naš mož za zaključke, saj je pri tem eden najboljših doslej v ligi."

Po izidu 87:84 šest minut pred koncem je Richardson uspešno zaključil dva napada gostov v nizu, nato pa je s svojo peto trojko na tekmi Miamiju zagotovil deset točk prednosti (100:90) dve minuti pred koncem ter v zaključku pomagal, da je zmagal ostala v rokah Miamija.

Kevin Durant je z 32 točkami vodil dvakratne zaporedne prvake lige - Golden State Warriors so igrali brez poškodovanega Stephena Curryja - do zmage s 125:97 nad Portland Trail Blazers ter s tem preprečil, da bi imela ekipa najdaljši niz porazov v zadnjih petih letih; ostala je pri štirih. Klay Thompson je bil drugi strelec prvakov z 31 točkami, Durant pa je dodal osem podaj in sedem skokov, iz igre pa je metal 13:21. Na drugi strani je bil prvi mož Jusuf Nurkić iz Tuzle z 22 točkami in osmimi skoki.

Kawhi Leonard (27 točk, 10 skokov, devet podaj) je za las zgrešil trojni dvojček na tekmi med vodilno ekipo lige Toronto Raptors in Washington Wizards. Toronto je zmagal s 125:107 za četrto slavje v nizu, skupaj pa ob štirih porazih za šestnajsto zmago. Na drugem mestu lige je Milwaukee Bucks, ki pa je izgubil dvoboj s Phoenix Suns s 114:116 ter ima sedaj en poraz več od Toronta, obenem pa tri zmage manj.

Mimi bo na naslednji tekmi v noči na ponedeljek igral v Torontu, Dallas Mavericks Luke Dončiča bo v noči na nedeljo gostil Boston Celtics.