Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 16.02.2018 10:39:18

Večer v ligi NBA popolnoma v znamenju izjemnega SRBA: Rekordna in zgodovinska predstava Jokića!

Za srbskim košarkarjem je v ligi NBA nepozaben večer.

Košarkarji v ligi NBA so odigrali zadnji tekmi pred premorom zaradi All Star vikenda. Milwaukee Bucks so v domači dvorani izgubili proti Denver Nuggets s 123:134, Minnesota Timberwolves pa so ugnali Los Angeles Lakers s 119:111.

V Milwaukeeju je v dresu Denverja blestel Nikola Jokić s trojnim dvojčkom - 30 točkami, 15 skoki in 17 podajami, ki je s treh poskusov dosegel tudi tri trojke. Gre za zgodovinski dosežek, saj je srbski košarkar podrl rekord lige NBA iz leta 1955, saj je do trojnega dvojčka prišel rekordno hitro. Za to je potreboval zgolj 14 minut in 33 sekund, Jim Tucker je daljnega leta 1955 potreboval 17 minut. Jokić se je hkrati pridružil legendarnemu Larryju Birdu in Jamesu Hardnu, ki sta v zadnjih letih na eni tekmi vknjižila vsaj 30 točk, 15 skokov in 15 podaj.

V dresu Milwaukeeja je bil najbolj učinkovit Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel 36 točk, 11 skokov in 16 podaj, 27 jih je dodal Eric Bledsoe. Razplet tekme ni bil vprašljiv, saj so gostje v zadnjem delu vodili že z več kot 20 koši razlike.

Los Angeles Lakers so proti Minnesoti vodili vse do pet minut pred koncem, a ekipa iz Minneapolisa je tekmo obrnila prav v zadnjem delu, ki ga je dobila s 35:20. Taj Gibson je dosegel kar 28 točk, Jimmy Buttler 24, Jeff Teague 20, Karl-Anthony Towns pa je 10 točkam dodal 19 skokov. Pri gostiteljih je bil s 23 koši najbolj učinkovit Julius Randle, Ivica Zubac je 19 točkam dodal 11 skokov, dvojnega dvojčka pa je s 17 točkami in 11 skoki dosegel tudi Kentavious Caldwell-Pope.

Značke: košarka, nba