Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 19.01.2018 10:43:14

Cleveland skoraj zapravil 23 točk prednosti

Lanski finalisti lige NBA Cleveland Cavaliers so v domači dvorani gostili Orlando Magic in tesno zmagali s 104:103. Junak večera je bil Isaiah Thomas, ki je 11 sekund pred koncem zadel oba prosta meta in pomagal konjenikom, ki so zapravili 23 točk prednosti, do zmage. Skupno je zbral 21 točk.

LeBron James je dosegel 16 točk in mu zdaj manjka le še 25, da bi postal sedmi košarkar v zgodovini prvenstva NBA, ki je dosegel vsaj 30.000 točk v karieri. Najverjetneje bo nov mejnik dosegel že v soboto, ko bo Cleveland doma gostil Oklahoma City.

James je izgubil šest žog in zadel le dva od osmih prostih metov, Cleveland pa je prišel do komaj četrte zmage v zadnjih 13 tekmah.

"Zadnje čase nam nič ne gre po načrtu. Skušamo ugotoviti, kaj delamo narobe, da bomo lahko sestavili dva in dva ter zaigrali, kot je treba. Ne preostane nam drugega, kot da se še naprej trudimo. Lahko rečem, da nam gre na boljše," je po zmagi dejal James.

V domačo ekipo se je vrnil Derrick Rose, potem ko je izpustil več kot dva meseca zaradi poškodbe gležnja; v 13 minutah je k zmagi prispeval devet točk.

Cleveland je tretji na razpredelnici vzhoda lige NBA s 27 zmagami in 17 porazi. Četrto mesto zaseda Miami Heat Gorana Dragića (26:18), ki bo 27. zmago v sezoni skušal osvojiti ponoči, ko bo igral v Brooklynu.

Zelo dobro gre košarkarjem Houston Rockets (31:12). Rakete iz Teksasa so tudi po zaslugi rezervista Erica Gordona, ki je prispeval 30 točk, premagale Minnesoto Timberwolves s 116:98. Zvezdnik Houstona James Harden je na svoji prvi tekmi po poškodbi, zaradi katere je izpustil sedem tekem, vpisal deset točk. V 26 minutah je dosegel tudi sedem podaj, dve ukradeni žogi in dve blokadi.

Na preostalih dveh tekmah je vodilna ekipa vzhoda Boston Celtics (34:12) na domačem parketu klonila proti Philadelphia 76ers (80:89). Gre za še drugi zaporedni poraz keltov. Košarkarji Portland Trail Blazers pa so pod domačima obročema premagali Indiana Pacers s 100:86.