Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 10.01.2018 22:09:02

Vrhunski debi Martića

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Petrol Olimpije so v tekmi 10. kroga skupina C lige prvakov na gostovanju premagali nemški Bayreuth, vodilno ekipo v skupini.

Bayreuth - Petrol Olimpija 78:79 (17:23, 37:45, 53:59)

Nurnberg - Dvorana Oberfrankenhalle. Sodniki: Rosso (Francija), Clivaz (Švica) in Proc (Poljska).
Bayreuth: Robinson 2, Cox 2, Linhart 8 (1:2), Doreth 2 (2:3), Seiferth 6, Wachalski 3, Amaize 5 (3:3), Brooks 11 (3:5), York 24 (8:8), Marei 15 (5:8).
Petrol Olimpija: Oliver 6, Špan 4, Bubnić 9, Badžim 9, Morgan 15 (3:3), Lorbek 10 (2:2), Battle 13 (2:2), Hrovat 13 (2:2).
Prosti meti: Bayreuth 22:29, Petrol Olimpija 9:9.
Met za tri točke: Bayreuth 6:22 (York 4, Linhart, Wachalski), Petrol Olimpija 10:26 (Badžim in Hrovat 3, Lorbek 2, Bubnič, Battle).
Osebne napake: Bayreuth 18, Petrol Olimpija 26.
Pet osebnih: Kastrati (26.), Bubnić (37.).

Petrol Olimpija je v Nemčiji prišla do nekoliko presenetljive zmage proti Bayreuthu, za katero je trepetala do zadnje sekunde. Na klopi Ljubljančanov je na najlepši možni način debitiral Zoran Martić. Slovenski prvaki so v ligi prvakov zabeležili četrto zmago, imajo še šest porazov, medtem ko je Bayreuth izgubil četrtič.

Olimpija ni začela najbolje, saj je po dveh minutah zaostajala s 4:8, Martić pa je takoj vzel prvo minuto odmora. Ta je njegovim igralcem koristila, saj so po njej zaigrali bolje, v šesti minuti so prvič na tekmi povedli s 13:12. Takrat je nemška klop vzela minuto odmora, po njej so domači prišli do vodstva s 15:13, do konca prve četrtine pa česa več niso prikazali. Ljubljančani so z delnim izidom 10:2 prišli do prednosti, ki so jo na začetku druge četrtine še oplemenitili. V 15. minuti je Bayreuth znižal zaostanek na 28:33, toda Domen Lorbek je nanizal pet zaporednih točk in Olimpija je spet vodila z nekaj višjo prednostjo, ki pa je bila še višja po trojki Gregorja Hrovata (38:23). Do polčasa je domača ekipa uspela nekoliko ublažiti zaostanek (37:45).

Tega je v dobrih štirih minutah drugega polčasa še zmanjšala (45:49), toda Olimpija je hitro vrnila s petimi točkami in spet je vodila z lepšo prednostjo, ki pa bi lahko bila precej nižja, če bi Bayreuth izkoristil kakšno priložnost več, ki jo je dala gostujoča zasedba. Tako so denimo zapravili met za tri točke ob koncu tretje četrtine, po kateri je imela Olimpija prednost šestih točk (59:53).

V 33. minuti so Nemci prišli do 59:62, a je imela Olimpija pripravljen najboljši možen odgovor - trojko Roka Badžima. Dobre štiri minute pred koncem so domači prišli do 65:66, le nekaj sekund kasneje pa so po dolgem času vodili. Ekipi sta v zadnjo minuti vstopili izenačeni, 33 sekund pred koncem pa je Hrovat zadel dva prosta meta po nešportni potezi domačih in Olimpija je vodila z 79:76.

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo v ligi prvakov igrala čez teden dni, ko bo gostila Movistar Estudiantes.