Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 16.03.2017 08:38:41

Dragić spet krvavel in blestel

vszi
Slovenski košarkar Goran Dragić se je po poškodbi očesa zmagovito vrnil na parkete igrišč NBA. Njegovi Miami Heat so v noči na četrtek s 120:112 premagali New Orleans Pelicans, Dragić pa je ob tem v 32 minutah igre dosegel 33 točk, pet skokov in dve podaji ter bil s tem najboljši posameznik vročice. Anthony Davis je za Pelicans prispeval 27 točk.

Dragić je ob tem v statistiko vnesel še eno ukradeno žogo in eno blokado, ob tem pa s 33 točkami le za eno zgrešil rekord sezone. Dosegel je kar pet trojk, kar je največ po 6. februarju, prav tako pa je dosegel 30 točk ali več že na šesti tekmi v tej sezoni.

Nekdanji Ljubljančan se je poškodoval pred štirimi dnevi na tekmi proti Torontu, ko ga je s komolcem zadel Cory Joseph že v prvi minuti tekme. To in še naslednjo je moral počivati, zdaj pa se je na igrišče znova vrnil v najboljši formi. Bil je neustavljiv, za nasprotnike pa se je zdelo, kot da ga ne upajo kriti. Tridesetletnik je tokrat iz igre metal 11-18 in navdušil gledalce v dvorani AmericanAirlines Arena.

"Moje oko je v redu, vsaj tako dolgo, dokler spet ne prejmem kakšnega udarca," je po tekmi povedal Dragić, ki pa tudi na tej tekmi ni ostal povsem nedotaknjen. V zadnji četrtini je prejel udarec na usta in pljunil nekaj krvi.

"Še sodnik je rekel, 'videl sem', pa sem mu odvrnil, zakaj pa nisi piskal?" je dejal Dragić in poudaril, da mora ekipa zdaj nadaljevati pozitivni niz zmag. Pod košem mu je tokrat izdatno pomagal center Hassan Whiteside, ki je v statistiko vnesel dvojnega dvojčka z 20 točkami in 17 ujetimi žogami, rezervist Wayne Ellington pa je dosegel 19 točk.

V noči na soboto v Miami prihaja Minnesota, vročica pa je zdaj še vedno na devetem mestu vzhodne konference, čeprav je po izkupičku točk za osmo mesto, ki še vodi v končnico, izenačena z Detroitom.

V ostalih tekmah so Washington Wizards izgubili proti Dallas Mavericks s 107:112, Detroit Pistons proti Utah Jazz s 83:97, Chicago Bulls pa proti Memphis Grizzlies z 91:98. Visoko zmago so uprizorili igralci Houston Rockets, ki so s 139:100 premagali Los Angeles Lakers, Indiana Pacers so bili z 98:77 boljši od New Orleans Hornets, Boston Celtics pa so Minnesota Timberwolves ugnali s 117:104.

San Antonio Spurs so proti Portland Trail Blazers izgubili s 106:110, Phoenix Suns proti Sacramento Kings s 101:107, Los Angeles Clippers pa proti Milwaukee Bucks s 96:97.