Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 15.03.2017 09:54:07

Westbrook do 33., James do desetega trojnega dvojčka v sezoni (dopolnjeno)

Russell Westbrook
Košarkar moštva Oklahoma City Russel Westbrook je dosegel 33. trojni dvojček v sezoni. V velikem jabolku je Brooklynu za zmago s 122:104 nasul 25 točk, 19 podaj in 12 skokov, LeBron James pa je za zmago Clevelanda nad Detroitom s 128:96 prispeval 16 točk, 12 podaj in 11 skokov, kar je njegov deseti "triple-double" v tej sezoni lige NBA.

Slovenskega košarkarja Bena Udriha ni bilo v postavi Detroita, prav tako ni igral Saša Vujačić za New York, ki je na domačem igrišču ukanil Indiano s 87:81. Blestel je kratkohlačnik Carmelo Anthony, ki je v zadnji četrtini dosegel svojih 15 od skupno 22 točk, ob tem pa je pobral še 13 žog pod obema obročema.

Westbrook v tej sezoni kaže izjemne predstave, do rekordnega izkupička legendarnega Oscarja Robertsona, ki je v eni sezoni zbral 41 trojnih dvojčkov - ob tem je nekdanji košarkar Cincinnatija in Milwaukeeja s 181. trojnimi dvojčki tudi absolutni rekorder v tem elementu - pa ga loči še osem tovrstnih dosežkov. Branilci prvega mesta iz Clevelanda so dokaj zanesljivo ukanili Detroit, poleg "kralja Jamesa" pa je bil strelsko razpoložen še Kyrie Irving s 26 točkami.

Pod severnoameriškimi košarkarskimi obroči sta bili na sporedu še dve tekmi. Golden State, ki je bil v zadnjem času v hudi rezultatski krizi, se je po zmagi nad Philadelphio s 106:104 ponovno prebil na vodilno mesto v zahodni konferenci, eden od junakov dvoboja pa je bil prvi zvezdnik bojevnikov Stephen Curry, ki je na svoj 29. rojstni dan dosegel ravno toliko točk.

Kalifornijska ekipa je tako prekinila niz treh zaporednih porazov, a tudi tokrat se je poigravala z živci svojih privržencev, ko je morala v zadnji četrtini nadoknaditi 12 točk primanjkljaja. Poleg Curryja sta se v domači zasedbi izkazala tudi Klay Thompson z 28 točkami in Draymond Greenz z 20 točkami ter po osmimi skoki in podajami, v gostujoči sta bila najbolj opazna Hrvat Dario Šarić s 25 in Jahlil Okafor z 22 točkami.

DeMarcus Cousins in Anthony Davis sta bili osrednji osebnosti za zmago New Orlansa nad Portlandom s 100:77. Prvi je dosegel 22 točk in devet skokov, drugi pa po 15 točk in skokov.