rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 13.03.2017 10:18:41

Brez Dragića Miami izgubil pomembno tekmo za končnico

Zaradi udarca v glavo in posledično zateklega očesa Goran Dragić ni odpotoval v Indianapolis, brez njegovi pomoči pa Miami ni uspel premagati Indiane, neposrednega tekmeca v boju za končnico. Rezultat je bil 102:98.

Dragić se je poškodoval na prejšnji tekmi s Torontom, datum njegove vrnitve na igrišče pa še ni znan, čeprav je trener Eric Spoelstra dejal, da je Dragića pustil doma, da bo lahko pomagal na naslednji tekmi v sredo. Miami zdaj namreč čaka pet zaporednih tekem pred domačimi gledalci, do konca rednega dela pa jih ima še petnajst. Od tega le šest v gosteh. Prvih pet tekmecev bo New Orleans, Minnesota, Portland, Phoenix in Toronto.

V odsotnosti slovenskega zvezdnika je največ točk za Miami dosegel Hassan Whiteside, 26 točk, 21 skokov, pri domačih pa je izstopal Paul George z 28 točkami. Njegovi so bili tudi odločilni koši ob koncu tekme, ko je Miami z delnim izidom 9:0 nadoknadil zaostanek 85:93 in dobre štiri minute pred zaključkom prešel v ospredje. George je najprej zadel trojko, nato pa postavil še končni rezultat tekme.

Nov poraz, četrtega na zadnjih petih tekmah, so si privoščili prvaki iz Clevelanda. V Houstonu je bilo prvo ime tekme James Harden, ki je zabeležil šestnajstega trojnega dvojčka v sezoni - 38 točk, 11 podaj, 10 skokov, oziroma je enaintridesetič v tej sezoni dosegel vsaj 30 točk. Harden je bil eden od šestih domačih igralcev z dvomestnim številom točk; Ryan Anderson jih je prispeval 16, po trinajst pa sta jih dodala Patrick Beverley in Eric Gordon.

Niz spodrsljajev Cavs je precej izenačil vrh na vzhodu. Cleveland je z izkupičkom 43-22 še vedno na prvem mestu, drugi je Washington z 41-24, tretji pa Boston z 42-25.

Na repu vzhoda je Brooklyn Nets, ki je dobil mestni derbi z New York (Saša Vujačič ni bil v postavi) in vpisal šele dvanajsto zmago v sezoni, Orlando ter Philadelphia, za katero je Hrvat Dario Šaric sinoči odigral tekmo kariere. Dosegel je 29 točk in poskrbel, da so 76-ers v gosteh premagali Los Angeles Lakers s 118:116.