Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 07.03.2017 08:05:55

Cleveland postaja stalna stranka Miamija

Moštvo lige NBA Miami Heat je v noči na torek v gosteh premagalo Cleveland Cavaliers s 106:98. Goran Dragić je v 34 minutah dosegel 21 točk, šest podaj in skok, z 29 točkami je bil prvi strelec ekipe Dion Waiters. Kyrie Irving je za Cleveland dosegel 32 točk, ekipa pa je ostala brez Andrewa Boguta, ki si je zlomil nogo.

Avstralec Bogut je tokrat odigral premierno tekmo za prvake NBA iz Clevelanda, a njegova predstava ni trajala dlje kot 58 sekund. Med igro se je zaletel v Okara Whitea, pri tem pa utrpel zlom noge. Dvaintridesetletni Bogut, trikratni avstralski košarkarski olimpijec, se je Clevelandu pridružil šele prejšnji teden.

Zvezdnik Clevelanda LeBron James ni dvomil o resnosti poškodbe, saj je med tekmo slišal, kako jo je kost skupila. "Slišal sem zlom. V trenutku, ko je prišlo do trčenja med igralcema, sem vedel kaj se je zgodilo. Ko sem pritekel do njega sem vedel, da je noga zlomljena," je o nesrečnem dogodku dejal James. Bogut se je tako na seznamu poškodovanih pridružil Kevinu Lovu in J.R. Smithu.

Miami, ki je bil s 120:92 od Clevelanda na domačem igrišču boljši že v noči na nedeljo, bo v noči na četrtek gostil Charlotte Bobcats in tako začel niz sedmih tekem na domačih tleh, medtem ko Cleveland začenja niz treh gostovanj s prvo tekmo pri Detroitu.

V noči na torek je igrala tudi ekipa Bena Udriha Detroit Pistons in Chicago Bulls premagala s 109:95. Udrih ni dobil priložnosti za Detroit, kjer je bil najboljši Reggie Jackson s 26 točkami.

New York Knicks so s 113:105 premagali Orlando Magic. Saša Vujačić za moštvo iz New Yorka ni zaigral, prvi strelec je bil Courtney Lee z 20 točkami.

Tekma med Minnesota Timberwolves in Portland Trail Blazers ni bila odigrana, saj so jo morali zaradi vlage v dvorani prestaviti. Igrišče Minnesote v dvorani Target je bilo preveč vlažno, parket je drsel, prireditelji pa so zaradi varnosti igralcev dvoboj prestavili.

V ostalih tekmah, skupno jih je bilo kar 12, so Philadelphia 76ers izgubili proti Milwaukee Bucks z 98:112, Atlanta Hawks so klonili proti Golden State Warriors s 111:119, Memphis Grizzlies pa proti New Jersey Nets s 109:122. Charlotte Hornets so s 100:88 premagali Indiana Pacers, San Antonio Spurs so Houston Rockets ugnali s 112:110, Denver Nuggets pa Sacramento Kings 108:96. Utah Jazz so bili od New Orleans Pelicans boljši z 88:83, Los Angeles Clippers pa od Boston Celtics s 116:102.