vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 16.02.2017 09:01:56

Dragićev Miami ponovno zmagal, izjemna predstava Westbrooka

Ekipa Miami Heat je v ligi NBA na gostovanju premagala Houston Rockets s 117:109. Slovenski zvezdnik Goran Dragić je za zmagovalce v dvaintridesetih minutah dosegel 21 točk, pet podaj in en skok. Miami je zmagal po dveh porazih proti ekipi, s katero je 17. januarja pred tem začel niz trinajstih zaporednih zmag.

Poleg Dragića sta se izkazala Hassan Whiteside s 24 točkami in 14 pobranimi žogami pod obema obročema, medtem ko je Dion Waiters prispeval 23 točk, devet skokov in sedem podaj.

Košarkarji Oklahome City Thunder so s 116:105 premagali New York Knicks, za katere slovenski igralec Saša Vujačić ponovno ni igral. Izkazal se je Russell Westbrook, ki je dosegel sedemindvajseti trojni dvojček v sezoni z 38 točkami, 14 skoki in 12 podajami. S tem je sedaj na tretjem mestu na večni lestvici NBA. Več trojnih dvojčkov sta zabeležila Oscar Robertson (41) v sezoni 1961-62 in Wilt Chamberlain (31) v sezoni 1967-68. Detroit je na domačem parketu ukanil Dallas z 98:91. V zmagoviti zasedbi je bil najbolj učinkovit Reggie Jackson z 22 točkami, Slovenec Beno Udrih pa ni igral za bate.

V noči na četrtek je bilo na sporedu še dvanajst tekem. Branilci naslova iz Clevelanda so na domačih premagali Indiano s 113:104, najbolj učinkovit igralec dvoboja pa je bil LeBron James, ki je v 32 minutah dosegel 31 točk ter pobral pet žog pod obema obročema in prispeval štiri podaje. Izkazala sta se tudi Kyrie Irwing s 26 in Kyle Korver z 22 točkami.

Lanski osmoljenci finalne serije iz Oaklanda so v kalifornijskem dvoboju dokaj zanesljivo premagali tekmece iz Sacramenta. Bojevniki so enakomerno porazdelili svoje moči, izjemno navdahnjen pa je bil Klay Thompson, ki je dosegel 35 točk, pet skokov in štiri podaje, medtem ko je motor ekipe Stephen Curry prispeval 13 točk, devet asistenc in šest skokov.

Ostroge iz San Antonia so zanesljivo slavile v Orlandu s 107:79, najbolj učinkovita pa sta bila LeMarcus Aldridge s 23 in Kahwi Leonard z 22 točkami. Poleg San Antonia so še tri ekipe slavili na gostujočem parketu - Milwaukee v Brooklynu s 95:91, Minnesota v Denverju s 112:99 in New Orleans v Memphisu s 95:91. Toronto je ugnal Charlotte z 90:85, Boston je bil boljši od Philadelphie s 116:108. Phoenix je premagal Los Angeles Lakers s 137:101, Utah Portland s 111:88, Los Angeles Clippers pa Atlanto z 99:84.