Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 01.01.2017 11:56:43

Neverjetni Harden pisal zgodovino (video)

Ekipa Houston Rockets je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala New York Knicks s 129:122. Ob drugem zaporednem porazu gostov v dveh večerih je slovenski košarkar Saša Vujačič v štirih minutah druge četrtine zgrešil poskus trojke, ostale njegove statistične rubrike pa so ostale prazne.

Vujačić je večer prej dobil priložnost igranja v prvi peterki New Yorka, ki je sicer izgubil proti New Orleansu, Mariborčan pa je v 22 minutah dosegel tri točke.

V Houstnu je bil najboljši mož v vrstah domačih James Harden, ki je bil s 53 točkami tudi najučinkovitejši igralec vseh tekem najmočnejše košarkarske lige na svetu na zadnji dan leta 2016. Harden je v večeru rekordov k izrednemu strelskemu učinku dodal še 17 podaj in 16 skokov. V vrstah gostov je Brandon Jennings zbral 32 točk, zvezdnik Carmelo Anthony pa le sedem, obenem pa je zaradi poškodbe levega kolena predčasno zapustil igro.

Bradati 27-letni Harden je spisal zgodovino, saj ni nihče pred njim v NBA na eni tekmi presegel 50 točk in po 15 podaj in skokov. "To so sanje. Ko pogledam nazaj na današnjo tekmo se mi vse skupaj zdi neverjetno. Toda obenem lahko povem, da je že vsa dosedanja moja sezona neverjetna," je menil Harden, katerega 53 točk je izenačitev največjega števila košev igralcev s trojnim dvojčkom; pred 49 leti je to prvi zmogel legendarni Wilt Chamberlain.

Houston je sedaj tretji na zahodnem delu lige, za Golden State in San Antoniom, ter četrti skupno v ligi, saj so pred njim na vzhodnem delu le branilci naslova Cleveland Cavaliers. Slednji so zmagali v gosteh pri Charlotte Hornets s 121:109:121. Za oslabljeni Cleveland je LeBron James, štirikratni najkoristnejši igralec lige, zadel 32 točk, 17 v prvi četrtini, temu dodal devet podaj, uspešno pa sta mu pomagala zlasti Kevin Love z 28 točkami in desetimi skoki ter šele na svoji drugi tekmi v NBA Jordan McRae (20 točk).

Tudi tekma v Oklahoma Cityju je bila nekaj posebnega, pa ne zato, ker je ekipa Thunder nadigrala Los Angeles Clippers s 114:88, ampak, ker je Russell Westbrook za domače že v prvem polčasu dosegel trojni dvojček, šestnajstega v sezoni. Najboljši strelec lige ta čas z 31,3 točke na tekmo je potreboval le 19 minut, da je prišel do trojčka, ter tekmo končal s 17 točkami, 14 podajami in 12 skoki. Westbrook je prvi košarkar NBA s trojnim dvojčkom v prvem polčasu po letu 1997, vendar do tega ni prišel najhitreje doslej, saj je pred njim to v prvih 17 minutah uspelo igralcu Syracuse Jimu Tuckerju leta 1955.

Grk Giannis Antetokounmpo (35 točk), Jabari Parker (27) in Malcolm Brogdon (15 točk, 12 podaj in 11 kokov) so vodili Milwaukee Bucks do zmage nad ekipo Chicago Bills s 116:96. Francoz Rudy Gobert je bil z 18 točkami in 13 skoki najzaslužnejši za zmago Utah Jaz nad Phoenix Suns z 91:86, kljub zvinu gležnja Španca Marca Gasola na začetku drugega polčasa pa so Mike Conley (22 točk) in soigralci ekipe Memphis Grizzlies zmagali v Sacramentu s 112:98.