Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 21.12.2016 08:18:59

Dragić z Miamijem klonil po dveh podaljških

Košarkarji Miami Heat so na čelu s slovenskim zvezdnikom lige NBA Goranom Dragićem tokrat v domači dvorani gostili Orlando Magic in po dveh podaljških izgubili floridski derbi s 130:136. Dragić je v 45 minutah dosegel 19 točk, štiri skoke in pet podaj. Junak večera NBA je bil sicer DeMarcus Cousins, ki je za Sacramento Kings dosegel 55 točk.

Tyler Johnson je za vročico, ki je v zadnji minuti rednega dela tekma lahkomiselno zapravila kar pet točk prednosti ter v zadnjih 40 sekundah prvega podaljška štiri točke, z 32 točkami dosegel strelski rekord kariere, Hassan Whiteside pa je 32 točkam dodal še 15 skokov.

Pri gostih se je s 26 točkami in 12 skoki izkazal Črnogorec Nikola Vučević, Evan Fournier pa je ob 26 točkah zadel odločilno trojko 1:26 minute pred koncem drugega podaljška, ki je dokončno zagotovila gostom zmago.

New York Knicks, katerih član je tudi Slovenec Saša Vujačić, so s 118:111 premagali Indiana Pacers, a Vujačić spet ni stopil na parket.

V Sacramentu je Cousins končal s strelskim rekordom sezone - 55 točkami -, zadnji koš je dosegel 35 sekund pred koncem tekme s Portlandom, ko je zadel za tri točke in domači ekipi zagotovil zmago s 126:121. Cousins je nastopil na svoji prvi tekmi, odkar se je sprl z enim od domačih športnih novinarjev, vodstvo kluba pa mu je za izbruh, ko je v slačilnici grozil in ustrahoval novinarja, naložilo kar 50.000 dolarjev kazni.

Razburljivo je bilo tudi v Milwaukeeju, kjer so prvaki lige NBA Cleveland Cavaliers šele po podaljšku strli odpor domačih teličkov in zmagali s 114:108. Junak tekme je bil LeBron James, ki je za konjenike 24 sekund pred iztekom podaljška zadel z nekaj več kot desetih metrov ter spektakularno popeljal goste do zmage.

"Takšen met z razdalje vadim pred vsako tekmo, vadim ga na vsakem treningu in danes sem imel še posebno dober občutek za mete z razdalje," je o izjemnem košu dejal James, ki je sicer na tekmi dosegel pet trojk, in dodal: "Enostavno ... zaupam si. Zato me ni strah poskusiti. Zaupam v delo in trening, ki sem ga opravil, zato si upam tako vreči na koš in ponavadi tudi zadanem."

Skupno je James zbral 34 točk, s čimer je skupni zbir kariere povišal na 27.442 točk in prehitel Mosesa Malona ter se povzpel na osmo mesto najboljših strelcev lige NBA vseh časov.