Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 15.12.2016 09:30:59

Whiteside vročico popeljal do druge zaporedne zmage, soliden tudi Dragić

vszi
Košarkarji Miami Heat so v ligi NBA v domači dvorani gostili Indiana Pacers in slavili zmago s 95:89. Slovenec v dresu vročice Goran Dragič je tokrat k zmagi prispeval enajst točk, pet skokov in šest podaj, najbolj razpoložen v vrstah gostiteljev pa je bil njegov soigralec Hassan Whiteside, ki je dosegel 26 točk in 22 skokov.

Whiteside je še četrtič to sezono na eni tekmi dosegel vsaj 20 točk in 20 skokov. Pri gostih, ki so zahvaljujoč izvrstni obrambi vročice v zadnji četrtini zmogli le deset točk, je bil prvi strelec Paul George z 22 koši, CJ Miles jih je dodal 15.

"To je bila tekma, ki bi jo morali dobiti. Igrali smo dobro, malo nam je zmanjkalo le v zaključku. To me zelo jezi ..." je po porazu dejal George.

Nobeno od moštev sicer ni povedlo več kot za sedem točk, vročica je sploh prvič za toliko, ko je James Johnson lepo našel Dragića, ki je tri minute in pol pred koncem tekme zadel za pomembno vodstvo 92:85. Miami ni več zadel, dokler ni bilo na semaforju do konca le še 12,9 sekunde, ko je Josh Richardson zapečatil zmago. Košarkarji Indiane so v zadnjih dveh minutah zgrešili dve trojki, s katerima bi lahko izenačili tekmo; eno je zgrešil George, eno pa Myles Turner.

Miami je tako prvič v tej sezoni vknjižil dve zaporedni zmagi v domači dvorani, do tretje v nizu lahko pride že v petek, ko bo gostil Los Angeles Clippers.

Zmagali so tudi Detroit Pistons, ki so v gosteh v Teksasu s 95:85 ugnali Dallas Mavericks, vendar je slovenski košarkar v dresu gostov Beno Udrih obsedel na klopi, saj mu trener ni namenil igralnega časa.

Košarkarji Houstona so doma kar s 132:98 ugnali Sacramento Kings. Blestel je James Harden, ki je končal pri 15 točkah, 14 podajah in 11 skokih in še 14. v karieri dosegel trojni dvojček. S tem je izenačil zbir legendarnega centra Hakeema Olajuwona.

Harden je za peti trojni dvojček to sezono potreboval vsega 30 minut. Prvi strelec gostiteljev, kjer je vseh pet igralcev začetne peterke doseglo vsaj deset točk, je bil sicer Ryan Anderson z 22 točkami.

V San Antoniu je Kawhi Leonard s 26 točkami pomagal ostrogam do zmage s 108:101 nad Boston Celtics, Pau Gasol je k zmagi dodal 17 točk in 13 skokov. Košarkarji Utah Jazz so v olimpijskem Salt Lake Cityju na krilih 25 točk Rodneyja Hooda s 109:89 premagali Oklahomo.

Memphis Grizzlies so s 93:85 zlahka ugnali prvake lige NBA, Cleveland Cavaliers, ki so igrali brez vseh treh zvezdnikov, LeBrona Jamesa, Kevina Lova in Kyrieja Irvinga, ki jim je trener namenil prost večer. Marc Gasol je za grizlije dosegel dvojni dvojček s 17 točkami in 11 skoki.

Philadelphia 76ers so doma s 114:123 klonili proti Toronto Raptors, Washington Wizards so bili s 109:106 boljši od Charlotte Hornets, Brooklyn Nets pa s 107:97 od Los Angeles Lakers. Boljšo tekmo v gosteh so odigrali njihovi mestni tekmeci Los Angeles Clippers, ki so na Floridi pri Orlando Magic zmagali s 113:108.