ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 30.11.2016 22:03:49

Zmaji v Jeruzalemu brez možnosti

Košarkarji Uniona Olimpije so v 8. krogu evropskega pokala izgubili s Hapoelom iz Jeruzalema z 69:81 (17:21, 36:49, 50:70).

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli šesti poraz v evropskem pokalu in tako krog pred koncem prvega dela ostali tudi brez možnosti za nadaljnje tekmovanje. Na gostovanju v Jeruzalemu so morali priznati premoč Hapoelu, ki je slavil z 81:69. Za Ljubljančane, ki pred sklepnim dejanjem evropske sezone, domačo tekmo z Valencio 7. decembra, ostajajo pri eni zmagi (v prejšnjem krogu so ugnali nemški Ulm), je bila to tretja tekma v zadnjih šestih dneh, enako natrpan urnik pa imajo tudi v naslednjem tednu in pol. Do 11. decembra bodo odigrali šest tekem; 2. decembra LTH Castings, 3. Cedevita, 5. Krka, 7. Valencia, 9. Sixt Primorska in 11. Zadar. Union Olimpija je v tej sezoni, se pravi v manj kot dveh mesecih, odigrala že 25 tekem. Je pri 40-odstotnem izkupičku. V državnem prvenstvu ima razmerje zmag in porazov 6-2, v ligi Aba 3-7, v evropskem pokalu pa 1-6.

Na tokratnem gostovanju pri zvezdniški zasedbi Hapoela je bila brez možnosti za presenečenje. Ugodnejši razplet je zapravila v zadnjih treh minutah prvega polčasa, ko so gostitelji z delnim izidom 13:4 prišli do dvomestnega naskoka, ki ga v nadaljevanju niso izpustili iz rok.

Dva zeleno-bela igralca sta prišla do dvojnega dvojčka. Devin Oliver je dosegel 18 točk in 11 skokov, Nikola Janković pa je zbral 11 točk in 10 skokov. Po deset točk sta prispevala še Mirko Mulalić in Blaž Mesiček, povsem pa je razočaral prvi strelec Uniona Olimpije Brandon Jefferson, ki v 26 minutah na parketu ni zadel koša.

Hapoel Jeruzalem - Union Olimpija 81:69 (21:17, 49:36, 70:50)

Jeruzalem - Dvorana Pais, 10.000 gledalcev. Sodniki: Jimenez (Španija), Panther (Nemčija), Rodsand (Norveška).

Hapoel Jeruzalem: Stoudemire 11 (5:8), Dyson 9 (0:1), Eliyahu 6, Halperin 12 (2:2), Timor 12 (6:6), Kinsey 4 (2:3), Jones 6 (0:2), Thompson 5 (1:2), Peterson 7, Jerrells 9 (1:2).

Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver 18 (2:3), Bubnić 5, Mulalić 10 (4:5), Mesiček 10 (2:4), Pelko 6 (1:2), Milošević 3 (1:2), Janković 11 (5:10), Hrovat 4.

Prosti meti: Hapoel Jeruzalem 17:26, Union Olimpija 15:26.

Met za tri točke: Hapoel Jeruzalem 8:21 (Jerrells 2, Halperin 2, Timor 2, Dyson, Peterson), Union Olimpija 8:20 (Oliver 2, Mulalić 2, Mesiček 2, Pelko, Bubnić).

Osebne napake: Hapoel Jeruzalem 21, Union Olimpija 24.