Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

8 12.01.2024 20:16:31

Joj! Muke Olimpije se nadaljujejo! Premagali so Zvezdo in Partizan, zdaj pa jih je na kolena spravil ...

ABA
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 16. krogu lige Aba izgubili s Splitom s 85:93 (20:25, 47:55, 64:74).

Košarkarji Cedevite Olimpije so po navdušujoči predstavi v prejšnjem krogu, ko so sredi Tivoli nadigrali vodilno Crveno zvezdo, danes razočarali. Na gostovanju v Splitu so igrali bledo in brez prave volje, kar je domača zasedba znala kaznovati in vknjižila četrto zmago na zadnjih petih tekmah. Za Ljubljančane je to drugi poraz na zadnjih treh tekmah v ligi Aba (11-5).

Varovanci trenerja Zorana Martića so bili večino tekme v zaostanku. Rezultat so izenačili v 28. minuti (63:63), a je Split odgovoril z delnim izidom 18:2 in si sredi zadnje četrtine priigral 16 točk naskoka (81:65).

Cedevita Olimpija je Split na prvi tekmi sredo oktobra premagala z 29 točkami razlike, kar je še naprej njena najvišja zmaga v sezoni v regionalni ligi.

Pri zmajih je izstopal Karlo Matković, ki je dosegel 21 točk in zbral 12 skokov, razočarali pa so glavni aduti novega stratega na klopi Cedevite Olimpije. Justin Cobbs je dosegel zgolj štiri točke ob metu 1:5, kapetan Jaka Blažič je vpisal sedem točk (met 3:9), Zoran Dragić pa šest (met 2:8).

Cedevita Olimpija bo naslednji teden obe tekmi igrala doma; v sredo proti Reyer Venezii, v soboto pa z Igokeo.