sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 04.11.2023 21:01:41

Borac padel v Stožicah

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu lige Aba premagali Borac iz Čačka z 82:78 (20:25, 45:39, 65:56).

* Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Hordov, Radojković, Vovk (vsi Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Stewart 18, Sow 6 (2:2), Radović 2, Glas 3, Murić, Blažič 8, Matković 18, Prepelič 14 (2:4), Jones 9 (1:1), Klobučar 4 (2:2).
* Borac: Rebrača 6 (2:2), Segu 16 (2:3), Birts 15 (1:2), Tasić 12 (2:2), Tomašević 8 (2:2), Franklin 17 (1:2), Uskoković 2, Manojlović 2.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 7:10, Borac 10:13.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 7:27 (Prepelič 4, Stewart 2, Glas), Borac 0:12.
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 20, Borac 18.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so prvič v sezoni dosegli zaporedni zmagi v enem tekmovanju. Po Studentskem centru prejšnji teden so danes v Stožicah v ligi Aba premagali še Borac iz Čačka. Po šestih krogih imajo štiri zmage.

Hkrati je bila to šele peta zmaga Ljubljančanov v novi sezoni. V evropskem pokalu so po petih nastopih še brez uspeha, tri poraze so doživeli v superpokalu lige Aba, eno zmago pa so vknjižili v slovenskem superpokalu.

Za Cedevito Olimpijo je bila to četrta in zadnja tekma v nizu pred domačimi gledalci. V evropskem pokalu bo 7. novembra gostovala v Benetkah, v regionalnem tekmovanja pa pri FMP (11. 11.).

Ljubljančani so zasluženo vpisali načrtovani dve točki, saj so bili večino tekme boljši nasprotnik, zbranost pa so ohranili tudi v zadnji četrtini. To so odprli z najvišjo prednostjo (67:56) in jo nato suvereno zadržali vse do konca.

Ključni posamezniki so bili Karlo Matković z 18 točkami in zgolj enim zgrešenim metom iz igre (9:10, 7 skokov), JR Stewart, ki je prav tako zbral 18 točk (met iz igre 8:14), ter Klemen Prepelič (14 točk, trojke 4:10, 6 podaj).

Značke: košarka, liga aba