3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 06.05.2023 22:16:52

Zmaji še brez polfinala! V Beogradu pokazali premalo!

ABA / Dragana Stjepanović
Košarkarji Cedevite Olimpiji so v Beogradu izgubili drugo tekmo četrtfinala lige Aba proti FMP s 96:102 (17:26, 45:50, 67:74).

* Dvorana FMP, gledalcev 800, sodniki: Petek (Slovenija), Obrknežević, Juras (oba Srbija).
* FMP: Manning 21 (1:1), Beech 26 (11:11), Moore 7 (2:2), Pavićević 8, Stepanović 24 (2:3), Simović 5 (1:2), Izundu 4, Jenkins 7 (2:2).
* Cedevita Olimpija: Rebec 2 (0:2), Ferrell 22 (7:8), Radović 5 (0:1), Jeremić 7 (7:9), Alibegović 5, Murić 13 (2:2), Adams 13 (7:7), Matković 9 (3:4), Omić 8 (2:2), Dragić 12 (3:6).
* Prosti meti: FMP 19:21, Cedevita Olimpija 31:41.
* Met za tri točke: FMP 13:20 (Stepanović 6, Beech 3, Manning 2, Jenkins, Moore), Cedevita Olimpija 9:25 (Ferrell 3, Murić 3, Alibegović, Radović, Dragić).
* Osebne napake: FMP 30, Cedevita Olimpija 24.
* Pet osebnih: Jenkins (38.), Manning (40.), Moore (40.).

Košarkarji Cedevite Olimpiji so v Beogradu izgubili drugo tekmo četrtfinala lige Aba proti FMP s 96:102. O potniku v polfinale bo tako odločala tretja tekma, ki bo prihodnji konec tedna znova v Ljubljani. Točen datum morata kluba še uskladiti.

Zmagovalec se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz dvoboja Partizan - Studentski centar, ki se zaradi obveznosti Beograjčanov v četrtfinalu evrolige še ni začel.

Na drugih dveh prizoriščih Crvena zvezda vodi proti Zadru z 1:0, Budućnost pa je dobila prvo tekmo proti Megi.

Potem ko je Cedevita Olimpija prejšnji vikend dokaj suvereno prišla do prve zmage, je danes pokazala veliko bolj bled obraz. Že v prvem polčasu je prejela 50 točk, v zadnji četrtini, ko se je približala na zgolj točko zaostanka (78:77), pa je Zoran Dragić dobil dve tehnični napaki v eni minuti in moral predčasno v slačilnico.

FMP je to nemudoma kaznoval z nizom trojk (skupaj jih je metal 13:20 oz. 65-odstotno) in še pred končnico rešil vprašanje zmagovalca (86:77).

Najboljši posameznik pri Cedeviti Olimpiji je bil Yogi Ferrell z 22 točkami. Po 13 sta jih dodala Edo Murić in Josh Adams, 12 pa Zoran Dragić.