Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 25.01.2023 22:40:34

Cedevita Olimpija izgubila tudi proti Joventutu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu evropskega pokala (skupina A) izgubili z Joventutom Badalono z 91:96 (19:21, 48:44, 70:65).

Badalona - Olimpijska dvorana. Sodniki: Panther (Nemčija), Shemmesh (Izrael), Konstantinovs (Latvija).
Joventut Badalona: Guy 14 (4:6), Ellenson 6 (1:1), Vives 15, Feliz 9 (3:6), Birgander 18 (2:2), Parra 23 (4:4), Tomić 11 (3:5).
Cedevita Olimpija: Ferrell 25 (4:5), Radović 12 (2:3), Jeremić 3, Alibegović 10 (2:3), Murić 13 (2:2), Adams 15 (3:4), Gnjidić 2, Omić 11 (1:1).
Prosti meti: Joventut 17:24, Cedevita Olimpija 14:18.
Met za tri točke: Joventut 13:26 (Vives 5, Parra 3, Feliz 2, Guy 2, Ellenson), Cedevita Olimpija 9:25 (Ferrell 5, Murić 3, Jeremić).
Osebne napake: Joventut 26, Cedevita Olimpija 23.
Pet osebnih: -

Košarkarji Cedevite Olimpije so v dvanajstem nastopu v evropskem pokalu doživeli deseti poraz. Na gostovanju v Badaloni pri Joventutu so izgubili z 91:96.

Ljubljančani so šest tekem pred koncem rednega dela na zadnjem mestu v desetčlanski skupini A, za osmim mestom, ki še vodi v izločilne boje, pa zaostajajo tri zmage.

V naslednjem krogu 1. februarja bodo varovanci trenerja Jurice Golemca gostili Umano Reyer iz Benetk.

Joventut je na prvi tekmi v Stožicah Olimpiji zadal drugi najvišji poraz v domači dvorani v zgodovini evropskega pokala (100:78), tokrat pa se je moral za dve točki precej bolj potruditi.

Desetčlanska zasedba iz Ljubljane je doživela podobno usodo kot 48 ur nazaj na gostovanju pri Crveni zvezdi v ligi Aba. Dobro se je kosala s favoriziranim tekmecem, imela tudi priložnost za presenečenje, vendar so se posamezniki v odločilnih minutah slabo odrezali.

Cedevita Olimpija je imela slabih pet minut pred koncem vodstvo s 85:79. V naslednjih štirih minutah ni dosegla koša, gostitelji pa so z delnim izidom 13:0 rešili vprašanje zmagovalca.

Yogi Ferrell je dosegel 25 točk, zadel je pet trojk (5:9) in imel sedem podaj, žal pa ni imel soigralca, ki bi v zadnjih minutah prevzel odgovornost in ekipo obdržal v igri za končnico. Josh Adams je zbral 15 točk, 13 jih je dodal Edo Murić, 12 pa Rok Radović.