Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 11.12.2022 21:21:44

Kakšna tekma! Srhljivka v obračunu Olimpije in Partizana v Stožicah ...

Ljubljančani so se veselili velike zmage, na kolena so položili evroligaša.

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi Aba in se z izkupičkom 7-2 ob tekmi manj povzpeli med prve tri ekipe regionalnega tekmovanja. Pred 3000 gledalci so v Stožicah po napeti borbi premagali Partizan s 77:74. Za Beograjčane je to šele drugi poraz v sezoni in hkrati drugi v tem tednu, pred dnevi so izgubili mestni evroligaški obračun s Crveno zvezdo.

Tekma je bila sila izenačena in borbena, glede na to, da je bila desetkrat izenačena, nobena ekipa pa si v 40 minutah ni priigrala več kot koša ali dveh prednosti, je odločitev padla v zadnjih minutah.

Cedevita Olimpija je prednost Partizana 72:68 iz 36. minute izničila z delnim izidom 7:0 in po polaganju Yogija Ferrella (18 točk, met 6:10, 8 podaj) minuto in pol pred koncem povedla 75:72. V končnici je Josh Adams ohranil mirno kri s črte prostih metov in osem sekund pred zaključkom postavil končni izid.

Poleg Ferrella je imela Cedevita Olimpija še štiri igralce v dvomestnih številkah. Zoran Dragić je dosegel 13 točk, Josh Adams jih je zbral 12, Amar Alibegović pa 11.

Cedevita Olimpija bo v 2022 odigrala še štiri tekme. V prihajajočem tednu jo v sredo doma čaka Brescia v evropskem pokalu in v soboto Studentski centar v Podgorici, 21. decembra sledi gostovanje v Franciji, 27. decembra pa Mornar v Stožicah.

Cedevita Olimpija - Partizan 77:74 (23:19, 43:43, 63:61)

Ljubljana - Dvorana Stožice, 3000 gledalcev. Sodniki: Nikolić (Srbija), Majkić (Slovenija), Porobić (BiH).

Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 18 (3:3), Jeremić 3, Alibegović 11, Murić 5, Adams 12 (2:2), Matković 3 (1:3), Omić 10 (2:2), Dragić 13 (5:5).

Partizan: LeDay 7 (2:2), Punter 2, Papapetru 17 (2:2), Exum 24 (6:7), Nunnally 6, Lessort 9 (5:8), Anđušić 9 (3:5).

Prosti meti: Cedevita Olimpija 13:15, Partizan 18:24.

Met za tri točke: Cedevita Olimpija 10:29 (Ferrell 3, Adams 2, Dragić 2, Jeremić, Alibegović, Murić), Partizan 12:26 (Exum 4, Papapetru 3, Anđušić 2, Nunnaly 2, LeDay).

Osebne napake: Cedevita Olimpija 27, Partizan 20.